Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek pénzt akarok...

Ha valakinek pénzt akarok küldeni elég ha bemegyek a bankba és a számlaszámot megadom vagy az ember nevét is mondanom kell akinek küldöm?

Figyelt kérdés
Elég az IBAN számlaszám , meg a Swift kód?
2019. jún. 27. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
A címzett nevét is meg kell adni.
2019. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nemtudom a vezetéknevet
2019. jún. 27. 19:20
 3/8 Neveed válasza:
1-es biztos vagy benne? én úgy emlékszem nem kellett amikor én utaltam pénzt
2019. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első rublika akár netbankon akár a kis átutalási megbízáson, hogy "kedvezményezett neve".


Bankban dolgozom tehát ez 100%.


Volt olyan utalásom amit az ügyfél a navnak adott meg, én vettem át én küldtem el. Jó volt a számlaszám, de kedvezményezettnek NAV SZJA-t írt, pedig a szémlaszám a NAV EHO volt. vissza is dobták, nem teljesítették.

2019. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az IBAN szám és a Swift kód pedig CSAK deviza átutaláshoz kell. Forinthoz elég a név&szlaszám
2019. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm szépen!
2019. jún. 27. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a kedvezményezett helyére odaírod, hogy Mari néni a szomszédból, akkor is elmegy a pénz


Mondjuk, franc sem utalna olyannak, akinek nem tudom a nevét

2019. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló:

internetbankon lehet


De ha bankban adják le, ami átmegy 2-3 banki dolgozón és 3 féle rendszeren, akkor BIZTOS hogy nem :)

2019. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!