Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » NAV inkasszó miatt hogy fizessek?

NAV inkasszó miatt hogy fizessek?

Figyelt kérdés

A NAV inkasszót tett a folyószámlámra.Nem tudom most kifizetni, esetleg fizetnék a számlára pénz folyamatosan, de nem lehet ráfizetnem az inkasszó ideje alatt.Akkor hogy is tudjam fizetni a NAV tartozást?Egyben ha befizetem, azt is csak utalva lehetne, de miről utaljak, ha nem engednek ráfizetni?

Másik gond, hogy van egy hitelem, ami szintén innen csoportos beszedésivel törlesztődött,meg áramdíj, vízdíj, telefondíj, minden.Most egyiket se tudom átutalni.

Olyan helyzet, amire nem találok megoldást.

Erste banknál jól be is csaptak, mert egy ügyintéző azt mondta, ha központi számra fizetek be pénzt, akkor legalább a hitelem rendbe lesz.Elmondta azonosítót.Elutaztam 40km-re Erste bankba, vártam 1 órát, és ott azt mondták, ez a lehetőség nem létezik.Nem adhatnak ki ilyen számlaszámot.Hiába mondtam, én nem akarom tudni a számlaszámot,csak tegyék oda a pénzemet, de nem lehet.

Most kikapcsolják áramot, vizet, telefont, hitelt felmondják.Ellehetetlenítenek egy egész családot.Én fizetnék mindenhova ahogy tudok,de nincs rá mód.

Kérem ha valaki tudja mi ilyenkor a teendő, segítsen!

Kioktatással,rosszindulatú megjegyzésekkel semmire nem megyek.


2019. júl. 1. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nyiss egy új számlát, másik banknál. Mire rájönnek és inkasszózzák azt is, el tudod utalni amit kell.
2019. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó, a közüzemi díjakat igen.De a hitelt?
2019. júl. 1. 11:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Hitelt is, de ne a saját nevedre nyisd a számlát 1-2 nap alatt azon is inkasszó lesz.
2019. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hitelt nem tudom utalni máshonnan, mert nincs meg, milyen számlaszámra küldjem.Csoportos beszedésivel vonták eddig, ott sincs megadva számlaszám.
2019. júl. 1. 13:11
 5/17 anonim ***** válasza:

Közüzemi díjakat nem csak utalással lehet fizetni. Mehet az csekken is, vagy a szolgálató ügyfélszolgálatán készpénzben is akár.


Ha raksz a számládra pénzt, akkor azt a NAV elviszi, betudják a feléjük lévő tartozásodba törlesztésként. A hitelhez pedig nyissatok egy másik számlát az asszony nevére mondjuk és menjen onnan.

2019. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Erste nem enged másik számlát, hogy onnan utaljam.Most akartam intézni.
2019. júl. 1. 14:30
 7/17 A kérdező kommentje:
Amióta hitelem van, lakóhelyemen megszűnt az Erste Bank fiók.40km-re kell utazni, ha pénzt akarok ráfizetni, vagy intézni valamit.De az Erste nem engedi hogy megszüntessem a számlát, és átmenjek mondjuk OTP-hez, ami van itt is.Munkahelyem becsődölt 2 éve, azóta fizetés nem megy rá,mert EV lettem kényszerből.
2019. júl. 1. 14:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez szerintem hülyeség, hogy nem lehet arra a számlára befizetni, különben mi értelme lenne az inkasszónak.
2019. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Befizetni lehet rá, csak egyből viszik a tartozás fejében.
2019. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Huha, vannak itt felreertesek.

En bankban dolgozom, bar nem az Erstenel, de sok ilyen esettel talalkoztam mar.

3 dolgot kell tudni.


Az elso, hogy mindenkeppen a NAV-val fel kene venni a kapcsolatot, hogy vegyek le az inkasszot, pont a fent felsorolt okok miatt. Egyezzetek meg mondjuk teljes osszegu rendezesben vagy reszletfizetesben.

A masik, a mi bankuknal, meg gondolom az osszes banknal, lehet tenni egy nyilatkozatot, hogy a szamla egy torleszto szamla, igy egy adott befizetesi osszeget a bank ne engedje atadni inkasszora. Magyaran mi elore megmondjuk hogy adott 20ezer forint sajat szamlara a hiteltorlesztesre lesz forditva, a banknak el kell fogadnia.

A kozuzemi dijak csoportos beszedeset valoban nem lehet mashogy, azert felesleges is mas valakivel szamlat nyittatni. Ha meg masik banknal nyitunk szamlat, hat nekem volt olyan ugyfelem, aki nyitott nalam szamlat. Ra 2 napra behozta a feleseget tarsszamlatulajdonosnak, es meg aznap raraktak a felesege inkasszojat... Tehat ez ilyen hamar megtalalja az embereket. csoportos beszedesek helyett addig akkor csekken kell kerni a szamlakat.

2019. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!