Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valami buktatója a részlet...

Van valami buktatója a részletre vásárlásnak?

Figyelt kérdés

A Watchshop.com-ról szeretnék vásárolni egy órát, ami egész pontosan 80.875 forint átszámítva. Viszont láttam egy olyan fület, miszerint meg lehet venni részletre is, ez pedig így havi 6.722 forintot jelent, 0% kamattal.

Megvan a pénzem rá bőven, (150 ezrem van) vagyis ki tudnám fizetni egybe is, de jó magyarhoz híven sajnálok érte annyit hirtelen kiadni, ha törleszteném akkor nem tűnne húzósnak.

Ebben van valami buktató így, amiről nem tudok, vagy ha így jobban tetszik akkor vehetem így is nyugodtan?



2019. júl. 7. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézz utána, hogy mennyire nulla az a 0%. Oké, hogy nincs kamat, de felszámíthatnak kezelési díjat, szerződéskötési díjat, hitelbírálati díjat stb.

Ha tényleg 0% THM, akkor elvileg spórolhatsz valamit azzal, hogy addig inkább magadnak kamatoztatod a pénzedet. De ilyen kis összegnél, ilyen rövid időre szerintem nem érdemes bohóckodni, akinek ez a pár száz forint számít valamit, az nem vesz 80 ezerért órát. Fizesd ki és kész.


(Egy megjegyzés: ugye ez a "150 ezrem van" nem azt jelenti, hogy 150 ezer van a számládon, hanem hogy minden más mellett még 150 ezred van órára. Ha véletlenül az előbbi lenne a helyzet, akkor ne vegyél 80 ezerért órát!)

2019. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%

Igen, az hogy majd pár év múlva ott fogsz tüntetni, a többi toronyeszűvel együtt, hogy fizessék ki helyetted az occsó hitelt, a normálisan gondolkodók adójából. Mert túlköltekeztétek magatokat.

Miért olyan fontos az a ki.aszott óra, hogy hitelre kell megvenni. Ráadásul ha nyamvadt 80 ezret nem tudtál összegyűjteni, akkor miből fizetnéd a hitelt?

2019. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem miért gondolja valaki, hogy nem fáj, ha részletre vesz valamit.


Én biztos nem bonyolódnék bele részletfizetésbe egy külföldi oldallal.

2019. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Természetesen 150 ezrem van félretéve, amiből vehetek bármit.


A második válaszoló fröcsögését nem is értem, de szerintem ő sem tudja mit beszél. Hitel... Nem is értem honnan vetted, szerintem először tedd tisztába magad a fogalmak jelentésével!


Nem külföldi az oldal, mivel van német Watchshop is, így helyben fizetném.

2019. júl. 7. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké: bizonyos szolgáltatók, pl telefonos cégek csak akkor adnak részletre telefont, ha előfizetsz 2 évre és bizonyos "hitelminősítés"en átesel (személyi igazolvány, lakcímkártya, utolsó havi közüzemi számla, stb.)

Ezenkívül van ugye még az áruhitel, ami szintén úgy néz ki, hogy kell hozzá jövedelemigazolás vagy bankszámla kivonat, stb.


Ha a fentiek közül egyik sem feltétele az óra részletre való megvásárlásának, akkor elkezdenék nagyon-nagyon gyanakodni: pl. mikor kapod meg az órát?

2019. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ennyinél nem backódnék a részletfizetéssel.
2019. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!