Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyám mehet minuszba?

Bankkártyám mehet minuszba?

Figyelt kérdés
Mármint a rajta lévő összeg. Vagy 0-nál úgymond megáll és nem lehet többet fizetni?
2019. júl. 7. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a pénztárcád kiürül, terem benne pénz?
2019. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben nem mehet mínuszba, de sok bank kínál folyószámlahitelt, ami pont azt engedi, hogy mínuszba menj. De ezt külön lehet igényelni.
2019. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bankkártyával a hozzá tartozó bankszámláról fizetsz amig a számlán van pénz.

Ha a bankszámlán van folyószámla hitel akkor azt az összeget is elköltheted a kártyáddal, tehát ilyenkor a bankszámla egyenleg mehet minuszba.

2019. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elméletben nem mehetne, de én nemrég úgy jártam amikor a fizut akartam felvenni hogy rossz volt az automata, nem adta ki a pénzt. Átmentem másik ATM-hez akkor fel tudtam venni pedig a teljes fizum helyett csak tizenpár ezret kellett volna engednie, úgyhogy eléggé átmentem minuszba. Pedig bankkártyán saját pénz van, ha elfogyott akkor nem kéne engednie fizetni vagy pénzt felvenni.
2019. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg mehet, gyakorlatilag csak ritka esetben.
2019. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bankkártya nem mehet mínuszba, mivel nem azon van a pénz, hanem a bankszámlán.

És igen, a bankszámla mehet mínuszba, akkor is, ha nincs a bankszámládon pénz, se folyószámla hitelkereted, mégpedig abban az esetben, ha van számlavezetési díjad, éves bankkártya díj, stb. Ilyenkor ugyanis a bank, ha hó végén 0 az egyenleged, ráterheli a számládra a neki járó számlavezetési díjat.

Így aztán ha pl. 100 ft van a számládon, de 600 ft a számlavezetési díj, akkor következő hóra mínusz 500 ft egyenleged lesz, aztán meg 1.100, stb. - pár hónap alatt több ezer ft tartozás is összegyűlhet.

Amint beérkezik pénz a bankszámlára, a bank azonnal levonja a neki járó pénzt a tartozásod miatt.

2019. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 9. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!