Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy hitellel terhelt ingatlanr...

Egy hitellel terhelt ingatlanra lehet hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást 10 millióért, aminek az ára fölment 13 millióra. 3 millió önerővel szálltam bele, és már 3 éve fizetem. A banki hitel 7 millió volt.

Szóval adott a hitellel terhelt lakásom, ami 13 milliót ér, de csak 7 milló rajta a hitel.

Ugyanez a bank vajon adna nekem 3 milliót, hogy vegyek egy másik lakást? (A 3 millióra a fedezet ez a lakás lenne)

Ez a 3 millió lenne az önerő a másik lakáshoz.

Ugyanennél a banknál venném fel a másik lakáshitelt is.

Tudnám fizetni egyszerre a két lakáshitelt.

(nem halaná meg a két lakáshitel törlesztője együtt a fizetésem harmadát.)


2017. jan. 6. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ezt miért nem a bankodtól kérdezed meg?

Egyébként aligha hiszem, hogy belemennének, de ha mégis, akkor tökéletes példája lennél a hitelspirálnak, illetve hogyan adósodjunk el örök életünkre.


"Tudnám fizetni egyszerre a két lakáshitelt. "


Csakhogy nem 2 lakáshitelt fizetnél, hanem 3 hitelt:

1- az eredeti, 7 milliót

2.- a most felvett "önerős" 3 milliót

3.- a másik lakás hitele, mert ugye a 3 millió az még csak az önerő, gondolom, a többit is hitelből fizetnéd.


Végezetül, ha valami oknál fogva elvesztenéd a jelenlegi, jól fizető munkahelyedet, akkor nemhogy 2 lakásod nem lenne, hanem 1 se, mert bebuknád egyszerre az összeset (nem vészmadár vagyok, hanem realista)


Miért nem adod el a mostanit, ha annak most felment az ára és abból veszel egy másikat?

2017. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És ha jövőre leesik 3 millióval akkor visszafizeted a 3 milliót egyben?
2017. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvi akadálya nincs újabb hitellel megterhelni egy ingatlant, ha a fedezeti értéke elég a régi és az új hitelre is, de nálad ez az érték nem megfelelő. 13M Ft-os ingatlan nem lesz elég fedezet a 7+3M Ft hitelhez több okból sem.

Egyrészt túllépnéd a törvény által meghatározott "80%-os terhelhetőségi limit" szabályt, másrészt ha a 3M Ft-ot előre fel szeretnéd venni szabadfelhasználású jelzálog hitelként, hogy önerőnek felhasználhasd, arra szigorúbbak a szabályok, mint a lakásvásárlási hitelekre, így nagy valószínűséggel nem tudnál még kisebb összeget sem igényelni a jelenlegi hitel mellé.

2017. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!