Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bemegyek egy bankba 50...

Ha bemegyek egy bankba 50 millió készpénzzel az senkit nem érdekel, vagy jelentik a NAV-nak?

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 15:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14%

Az előbbi hozzászóló vagyok. Pontosítom a hozzászólásomat:


A törvény előírása szerint a bankoknak, biztosítóknak és egyéb pénzügyi szolgáltatóknak jelentenie kell a nem szokványos, 3,6 millió forint feletti pénzmozgásokat, illetve az 500 ezer forint feletti pénzváltásokat.

De a kereskedő is köteles a 2,5 millió forint feletti készpénzfizetés esetén jelentést tenni, ha azt gyanúsnak tartja.

Ha a könyvelő, a pénztáros, vagy a kereskedő, nem tartja gyanúsnak a szokványostól eltérő készpénz mozgást, és ezért nem jelenti, majd bebizonyosodik, hogy nem tiszta pénz, vagyis "pénzmosás", elkaszálják a pénztárost, a kereskedőt, a könyvelőt stb.

Ennek a jutalma, akár letöltendő is lehet.

2019. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%

9-es vagyok. Mit tudok rosszul?


Hol van az benne a jogszabályban, hogy nagyösszegű készpénzbefizetést automatikusan jelentenek? Sehol.

2019. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
41%

Látom, ha nem tetszik a kapott válasz lepontozzátok a segítő szándékú hozzászólót. "A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik."


Csak megjegyzem: szakmabeli vagyok. De nem kell, hogy higgyetek nekem!


Jó olvasgatást! [link]

2019. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
27%

"Csak megjegyzem: szakmabeli vagyok"


Hát, ezzel nem dicsekednék!

Még jó, hogy nem orvos vagy...

2019. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!