Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a bankszámla átírás?

Hogy működik a bankszámla átírás?

Figyelt kérdés

Még 10-12 éves koromban nyitottunk egy számlát apukám nevén, ahová gyűjtöttem a megtakarított pénzem, diákmunka stb...


Azóta 18 elmúltam, most fogok egyetemre menni és jó lenne átírni az én nevemre. Hogy működik az ilyesmi? Meg kell szüntetni és újat nyitni a nevemben, vagy át tudják állítani? Mi lesz a bankkártyákkal?


Sok helyen használtam a bankszámlaszámot meg a kártyát is is, pl. PayPal, Ebay... Nem lesz belőle kavarodás?


Gondolom mindkettőnknek be kell menni elintézni.


2010. júl. 11. 02:36
 1/2 anonim ***** válasza:
újat kell nyitni...a paypalon meg át kell írni
2010. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy újat kell nyitnod. Van olyan, hogy közös bankszámla. Lehet a bankszámlához társtulajdonost íratni, azután az apukád törölteti magát a számlatulajdonosok közül, és te maradsz ez egyedüli tulajdonos.

De mindenképp be kell mennetek mindkettőtöknek. Lehet, hogy az ügyintéző tud ajánlani egy egyszerűbb, és gyorsabb megoldást is. De az is lehet, hogy még ezt a megoldást sem mondja el.

Amikor mi nyittunk új számlát, az ügyintéző enyhén szólva hiányos tájékoztatásokat adott. Nem mondom, hogy direkt félretájékoztatott, de érdekes módon csak olyanokban vitt félre, ami nekünk kedvezőtlenebbül jött ki.

Nézd meg az adott bank honlapján a számlanyitási lehetőségeket, lehet, hogy abból ki tudod silabizálni, mi lenne a jó megoldás nektek. Vagy írj a bank központjának, hátha ajánlanak valamit (persze ott is kifoghatsz ilyen, meg olyan ügyintézőt is)

2010. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!