Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banki átutalások miért csak...

A banki átutalások miért csak munkaidőben és órák alatt teljesülnek?

Figyelt kérdés
Még nem találtam rá magyarázatot, gondolom nem nézi át a bankos Mancika az összes utalást..
2019. júl. 22. 04:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert Magyarorszagon ez a rendszer. Hollandiában azonnal, vagy max pár percen belül meg van az utalás
2019. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert Magyarországon még nem vezették be az azonnali átutalási rendszert. Úgy volt, hogy most júl. 1-étől már az lesz, de sajnos nem volt meg hozzá a technikai háttér, vagy tudomisén mi, így elhalasztották.

Jelenleg banki időben 2 óránként dolgozza fel a rendszer (nem, nem a Mancika :-) ), banki időn kívül pedig, 17 óra után és hétvégén nem teljesül az utalás.


[link]

2019. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak a rendszert nem, hogy miért csak munkanapokon működik. A számítógépeknek nem kell hétvégi pótlékot fizetni, vagy ezt nem magyarázták el a HReseknek?
2019. júl. 22. 08:30
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Nincs rá magyarázat.


Írtak egy informatikai rendszert X éve, ami csak naponta 1x hajtotta végre az utalások kezelését, aztán ezt használták évtizedekig.


Mivel a gyorsabb utaláshoz az kell, hogy minden fél rendszere átálljon, így egy bank se fogja és tudja saját szakállára átírni az utalási rendszerét.

A szégyen az, hogy a bankon belüli azonnali utalást se csinálták meg, mert sajnálták rá a pénzt vagy tudom is én.


Szerencsére van egy MNB, hogy szabályokkal kényszerítse ki a fejlődést, ami magától nem megy.


Az első lépés az volt, hogy bevezették a napon belüli többszöri utalást.

A következő lépés pedig az azonnali utalás lesz végre.

Már csak jövő márciusig kell várni...


Szóval van fejlődés, csak baromi lassú...

2019. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!