Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyre (irodába) behozni...

Munkahelyre (irodába) behozni kutyát, gyereket, anyukát, vevőt a neten eladott cuccra, mást venni mint a főnök mond, facebookozni munkaidőben - miért gondolja az alkalmazott, hogy ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Most lettem vállalkozó, nyitottam irodát, felvettem (próbaidőre) alkalmazottat, de már a 3-at kellett elküldeni. - Úgy gondolom a munkahely az munkahely, ott dolgozik az ember, elvégzi az adott feladatot, és nem ott intézi az ügyesbajos dolgait.

Pl.:

1. Harmadik nap behozza a kutyáját, mert "Nincs kire hagyni.", pár nap múlva a nővére gyerekét "Most nincs suli, és beteg, a nővére meg dolgozik." (Ekkor már kiakadtam.) Másnap ahogy bemegyek az irodába, ott volt az anyja és a nővére... Na ekkor küldtem el.

2. Bejön az ügyfél, köszönök neki, erre közli, hogy ő nem engem keres, hanem vett egy könyvet a neten, és jött átvenni! Ugyan ezt az asszisztenst elküldöm venni pl. körtét, erre almát hoz, mert "Mondták, hogy ez ugyan olyan." És amikor visszavitetem vele, még elkezd hisztizni, hogy milyen égő... (Őt is elküldtem.)

3. Reggel késik 15 percet... lerakja a táskáját, majd rögtön kimegy cigizni (mert sietett, nem volt ideje), és előveszi a telefonját... Elmagyarázom, hogy ez egy munkahely, itt dolgozni kell - nem sokkal később facebookozik a telefonján! (Na ekkor Őt is elküldtem.)


Velem van a baj, vagy ma már egy ilyen világban élünk? (Csak mert nekem morbid, de ők tök természetesen csodálkoztak, és értetlenkedtek, hogy mi ezzel a baj.)


2019. júl. 8. 20:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha banánnal fizetsz, majmokat kapsz. Gondolom nem a legjobban fizetsz a piacon, nem az értelmiséget keresed.
2019. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
Atyaég... Ezek milyen korú emberek voltak? Nem gondolom, hogy ez normális. Nyilván hozzám is jön néha futár, meg intézek magántelefont, de a munkám el van végezve...
2019. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, hol vagy helyileg? Mert én szívem mennék hozzád dolgozni. A jelenlegi helyemen is időre bent vagyok, magánügyet ebédidőben vagy munka után intézek. 3 éve nem voltam beteg és nem dohányzom. Ha szabadok a hétvégék ideális

😁

2019. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

Én amikor munkahelyet váltok 3 hónap a betanulási idő.

Addig meg kell tanulnom a már ott dolgozókat elviselni, meg a munkába belejönni.

Volt amelyik főnöknek naponta kellett mondani, milyen okos, valamelyikkel imádkozni kellett menni.

Klíma és egyéb emberi debilségeket már nem említek

2019. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
7%
Sajnos ez a valóság, közben meg itt sírnak hogy mi az a nyomorult 300 ezer amivel kiszúrják a szemét az embernek. Jaaa, hogy azt mg is kell termelni? Arról nem volt szó. És még lehet hogy szerencsés vagy, nincs pénztárgép. Kilopnák a szemed is.
2019. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Napi 8 óra, hétköznap 6-14 között (sokan kiakadtak, hogy korán van, de szeretem délelőttre szorítani a dolgokat, mert utána ott az egész nap).


Vác, és az alkalmazottak 24-35 közöttiek voltak. - Én 29 vagyok, és ez irodai munka, tehát nem valami perverz öregedő alak vagyok :)


Irodai munka, nem agysebészet - nyilván nem felsőfokú diplomást keresek, de azért már lemásztunk a fáról...

2019. júl. 8. 20:45
 7/36 A kérdező kommentje:

"3 hónap a betanulási idő" - Nálam 30 perc, nincs mit tanulni.

Pl. Defektet kaptam 20 km-re az irodától (pótkerék lapos), hívom a titkárnőt, hogy vegyen egy pótkereket - elhozta, felni nélkül!

2019. júl. 8. 20:51
 8/36 anonim ***** válasza:
89%

Irodai munkára veszel fel embert, aztán csicskáztatod őket és csodálkozol, hogyha ők is sz.rba néznek?

Meg is érdemled. Én is dolgoztam friss diplomásként irodai munkát, normálisan dolgoztam, mert rendes volt a főnök. Facebookoztunk, mert mondta, hgoy nem zavarja..

Amilyen az adjon Isten...

2019. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%

Csicskákat veszel fel körtehordónak meg kereket cserélgetni, aztán csodálkozol. Az egész világnak körületted kell forognia, te 6-ra szeretsz irodába menni, miközben másnak ez nettó szívás, de az nem is érdekel téged.


Az én munkahelyemen kutyabarát az iroda,van edzőterem, ingyen van a reggeli és a kávé, mindenki részvénycsomagot kap, jó a fizu, magadnak csinálod a beosztást, jár céges laptop és telefon, heti kétszer otthonról dolgozhatsz, rendszeresen van lehetőség a többi irodába utazni tréningekre, havi csapatépítők plusz évi egy céges nyaralás és így sem várja el senki, hogy bárki körbeugrálja a naccságos főnökurakat.


1929 már elmúlt, nem cselédet tartunk, hanem megbecsüljük a munkaerőt. További jó csődbe menést.

2019. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

Vannak kutyabarát munkahelyek (pl. a MOL is ilyen kb. 1 éve).

A valóban és nem csak elméletben családbarát munkahelyeken nem gond ha az ember beviszi a gyerekét egy-két alkalommal ha nincs hol hagyni. Nekem az előző munkahelyemen és a mostaninál is rendszeresen előfordul, hogy szülők behozzák a gyerekeiket. A munkahely is jobban jár ha nem inkább szabadságra megy.

Ha vettek tőlem valamit amit hirdettem, akkor én is a munkahelyemhez beszéltem meg a találkozót, igaz nem az irodába, hanem elé.

A késés szintén munkahely függő: ha fix munkaórák vannak, amikor bent kell lenni, akkor a főnök tartson rendet. Viszont manapság egyre többb helyen kezdik belátni, hogy semmi értelme bent tartani az embereket ha közben fb-oznak vagy mással de nem munkával töltik az időt, ezért sok helyen van rugalmas munkaidő vagy órák amikor bent kell lenni (pl. 10-14 között).

2019. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!