Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Próbaidő alatt kiléphetek...

Próbaidő alatt kiléphetek akkor is a munkahelyemrol ha táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés
2 hete vagyok a munkahelyen, 3 hónapos a próbaidő, de mivel beteg vagyok így táppénzen vagyok a héten. Nem akarok ott maradni max addig amíg nincs más, de ha találok más munkát a táppénz alatt, akkor a jövő héten kilépek, de erre a hétre lesz táppénzem. Tehát akkor kifizetnek nekem egy heti fizetést úgy hogy nem melozom (tudom h a táppénz kevesebb fizu) és utána lehet hogy ki is lépek már a jövő héttől. Ilyet lehet csinálni?

2019. nov. 27. 14:41
 1/8 A kérdező kommentje:

4 napom van táppénzes.

Igazábol arra vagyok kíváncsi hogy ez a dolog nem e "bunkosag"

2019. nov. 27. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

"de ha találok más munkát a táppénz alatt,"


No, hát ez azért erősen aggályos viselkedés, ugyanis a táppénz alatt nem "illik" munkát keresni.

Konkrétan, ha ez alatt az 1 hét alatt Te elmész egy állásinterjúra a táppénz alatt, akkor fennáll a táppénzcsalás esete, ami, ha bebizonyosodik, akkor komoly bajod lehet belőle.


Arról már nem is beszélve, hogy a betegszabadság első 15 napját a munkáltató fizeti (ha még ebben az évben ezt nem lőtted el) - így akár ellenőrzést is kérhet a betegállomány idejére az OEP-től.


Szóval nem javaslom, hogy a jövő héten kilépj.

2019. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy vírusos megbetegedésem van, és sajnálatos módon ez a munkahely nem nyerte el a tetszésem, a szó minden értelmében NEM. Ha nem is a jövő héten, de a jövő hónapban tuti eljövök.
2019. nov. 27. 14:51
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

"akkor fennáll a táppénzcsalás esete"


Miért állítod ennyire biztosra, hogy fenn áll? Nem tudhatod a munkakörét. Ha ő síoktató és eltörte a lábát, attól még kereshet munkát programozóként, mert azt a munkakört el tudja látni. A táppénz nem arról szól, hogy otthon kell szenvedned a négy fal között. Tudom, hogy ez egy elég kifacsart példa, de van több ilyen eset is.


"Arról már nem is beszélve, hogy a betegszabadság első 15 napját a munkáltató fizeti (ha még ebben az évben ezt nem lőtted el)'


Munkáltatónként újraindul időarányosan a betegszabi. Szóval ha az előző munkahelyén kivett 15 napot, attól függetlenül a mostani helyén is jár neki erre a két hónapra a nagyjából 2-3 nap (belépéstől függően).


Próbaidő alatt ki lehet rúgni a táppénzen/betegszabin lévőket, és ők is felmondhatnak ez idő alatt és ez igaz akár a terhesekre is, ilyenkor nem él a védett státusz.


Szóval kedves kérdező, mondj fel bátran, a céggel is az a legkorrektebb, ha minél hamarabb felmondasz.

2019. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez a második munkahelyem, az előző munkahelyem sose voltam táppénzen. Amúgy eladó a munkakör.
2019. nov. 27. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbaidőnek az a lényege, hogy az alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhatja a jogviszonyt.


Gondolom, ezzel mindent elmondtam.

2019. nov. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso, tudjuk, köszönjük, nem ez a kérdés
2019. nov. 28. 07:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

De, ez volt a kérdés.

"Próbaidő alatt kiléphetek akkor is a munkahelyemrol ha táppénzen vagyok?"


Igen, a próbaidőnek ez a lényege, a többi leírásod már adja magát.

Táppénzen vagy, tehát kapsz táppénzt addig, amíg a munkaviszonyod fennáll. Hogy meddig áll fenn, azon múlik, hogy mikor mondasz fel próbaidő alatt, ami ugye azonnali felmondásnak minősül.


"Ilyet lehet csinálni?"


Ugyanaz a válasz. A próbaidő intézménye ezt is megoldja. Lehet. :)


Egyébként ha 2 hete vagy a munkahelyeden, akkor nagy valószínűséggel nem táppénzen vagy. Ugyanis a keresőképtelenség első 15 munkanapjára betegszabadság jár, nem pedig táppénz. Általában. Üzemi baleset esetén más a helyzet.

2019. nov. 29. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!