Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt így is kiléphetek?

Próbaidő alatt így is kiléphetek?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt vagyok. Voltam szabin de nyaralás alatt összeszedtem egy hányós vírust. Most akartam felmondani szabi utáni első napon, de háziorvosom táppénzre felvett. Ha az lejárt ugyanúgy felmondhatok? Nem lesz gondom belőle?
2018. júl. 24. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, menyi szabit vettél ki, míg ott dolgoztál? Időarányosan túl sok nap nem járhatott, ha meg túlvetted a napjaid, az gond.
2018. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10nap. Igen gyanítom abból az egészet nem fogják kifizetni csak amennyi időarányosan járna.
2018. júl. 24. 07:44
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

ha meg túlvetted a napjaid, az gond.


Miért is? Kiadása jogszerű volt, nem követelhető vissza 2012 óta.

2018. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor lényegében semmi bajom bem lehet?

Igaz ők a műszakpótlékjaimat nem számolták el. Azóta se utalják.

2018. júl. 24. 08:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet gond, levonják a fizudból a szabik "árát" amire nem voltál jogosult.
2018. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
NE beszélj már hülyeséget, nem vonható vissza a jogszerűen kiadott szabadság. Kérdező, Akkor mondhatsz fel azonnali hatállyal, indoklás nélkül, ha még akkor is tart a próbaidőd. De én durván berágnék rád, mert meglehetősen gerinctelen dolog velük fizettetni a betegszabadságodat, amikor tudod, hogy le fogsz lépni.
2018. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"de háziorvosom táppénzre felvett. Ha az lejárt ugyanúgy felmondhatok?"


Felmondani felmondhatsz bármikor, de nem mindegy, hogy még akkor is próbaidő alatt leszel, vagy sem. Ha már nem, akkor van felmondási időd, nem tudsz egyszerűen szabadulni a cégtől.


Egyébként én is etikátlannak tartom, amit tenni készülsz.

2018. aug. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"NE beszélj már hülyeséget, nem vonható vissza a jogszerűen kiadott szabadság"


Nem visszavonásról beszélek, hanem arról, hogy csak időarányosan jár. Ha munkaviszonyban voltál 30 napig, de te közben kivettél mondjuk 10 nap szabadságot, akkor felmondás után el kell számolni, hisz 30 napra nem jár 10 nap szabadság.

2018. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8, kilépéskor nem arányosítunk a kivett szabi tekintetében, csak a megváltás miatt.

Ami ki lett adva, ha túl is adott szabadság, nem vonható vissza.

Pont.

2018. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!