Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan fizessem a TB-t, ha...

Hogyan fizessem a TB-t, ha nincs munkahelyem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, esti tagozaton idén érettségizek.

Nem tudok dolgozni iskola mellett. Nincsen semmilyen jövedelmem, a párom tart el engem, anyukám kap utánam családi pótlékot és gyerektartást de azt nem én kapom meg.

Lehet kérni támogatást, hogy amíg tanulok ne kelljen tb-t fizetnem?



2019. dec. 3. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Kérheted, h a cspt neked utalják.
2019. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem fizeted akkor is ellátnak. Most akarják bevezetni, hogy akinek 3 hónapnál több tartozása van azt ne lássák el. A tartozásod természetesen halmozódik, be kell fizetned amint tudod.
2019. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem, elvileg nem látnak el. Csak ez meg az orvosi eskü ellen való. Eddig is úgy volt, hogy kismamát elláttak, meg ha életveszélyes állapotban volt valaki, baleset, rák, akkor igen. Egyébként nem. Most akkor el lehet gondolkodni, hogy bármilyen műtét kell, akár csak egy epekő, és nem csinálják meg, akkor már életveszélyes állapotba is kerülhet az illető, szóval szerintem ebből nem lesz soha semmi.

Kérdésedre a válasz, ilyenkor valamelyik családtag fizeti ki. Ha nem tudjátok, akkor lehet az önkormányzattól kérni. Egyes önkormányzatok pályakezdőknek alapban fizetik egy évig, a húgom kapott, nem is nagyon kellett kuncsorogni érte. Egyébként kérvényt kell beadni. Amikor a férjem munkanélküli volt, mi kikértük a kérvényt, de nem adtuk be végül. Eszméletlen pofátlan kérdések voltak benne, pl. hogy hány darab háztartási gép van a házban, meg ilyenek. Most azért mert van egy mosógépem, de nincs jövedelmem, akkor nem jár? Adjam el a mosógépet, vagy mi?

Mindenképp érdeklődj a helyi önkormányzatnál, hogy nálatok mi a helyzet.

2019. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

ha családi jár utánad, akkor nincs tb fizetési kötelezettséged

rokontartást és a családit meg kérd a sajáét mevedre

2019. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

", esti tagozaton idén érettségizek. Nem tudok dolgozni iskola mellett."


Bocs, de miért nem?

Nappal részmunkaidős állást, hétvégi árufeltöltést, délelőtti takarítást simán lehetne mellette vállalni és akkor nem csak hogy nem kellene eltartani, tudnád a TB-det fizetni, hanem még maradna is pénzed.


Tudom, miről beszélek, mert nappali tagozatos sulinál érettségi évében hajnalban dolgoztam, suli előtt - mégis le tudtam érettségizni, egész tűrhetően.

2019. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

5-ös vagyok és még mielőtt valaki belekötne: ha bejelentve dolgoznál, részmunkaidőben, akkor nem kell magad után a TB-t fizetni, de ha egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaznak, akkor igen.


A többit meg már megírták.

2019. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!