Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lejár a gyesem májusban....

Lejár a gyesem májusban. Augusztusban szülök. Munkahelyem megszűnt. Ilyenkor mi a teendő h biztositott legyek a gyes-ig? Magamnak fizessem a tb-t ugye? (Tudja) valaki h h megy ez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyes lejárta után 45 napig még biztosított vagy. Utána bemégy a NAV-hoz, kitöltöd a megfelelő nyomtatványt, miszerint magad után kívánod fizetni a tb-t, majd amikor megszületett a gyerkőc, ezt lemondod (ne felejtsd el lemondani, különben irkálhatsz kérelmeket, hogy töröljék a felhalmozódott hátralékodat)
2012. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Bocs,OFF lesz!Kedves első válaszoló!Ezek szerint,ha a baba megszületik,nem kell magamnak fizetni a TB-t?Alanyi jogon jár(anyukának,és a babának is)?KÖSZI a segítségedet.
2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyes alatt jogosult vagy ingyenes eü ellátásra. És a baba is.
2012. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanez a problémán, csak én július 10-én szülök. GYES-em május 13-án jár le. Mindössze az a kb 10 nap lesz, amikor nem vagyok biztosított, amennyiben még 45 napig valóban annak számítok. A munkaügyre nem jelentkezhetek be, mert gyermeket várok, a TB-hez jövő héten megyek be érdeklődni. Jó lenne, ha 10 nap miatt nem kéne a NAV-hoz futkosni, utána meg lemondani...
2012. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!