Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Generali Testőr biztosítást...

Generali Testőr biztosítást hogyan lehet felmondani?

Figyelt kérdés
Üdv., az édesapámat rábeszélte két “ügynök” a fent leírt biztosításra, és ő alá is írta a papírokat, holott nincs is nagyon szüksége a biztosításra. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet felmondani? Az ügynök elvileg olyasmit mondott neki , hogy 3 évig nem mondhatja fel, mert annak jogkövetkezményei lesznek. Átolvastam a szerződést (futólag) és semmi ilyet nem láttam benne, semmi “jogkövetkezményről” . Már kb 4-5 hónapja fizeti a bizt. díjat.. illetve csoportos beszedéssel vonják a számlájáról.

2019. dec. 16. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1) olyan nincs hogy valakinek nincs szüksége életbiztosításra, max ha semmi rokona, szerette nincs.

2) az ügynök hazudik, a jutalék visszaírás miatt mondta. semmi következménye nem lesz.

TUdom, én is "ügynök" vagyok, csak nem itt.

2019. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Írásban lehet felmondani? Vagy személyesen? Ha írásban akkor van erre valamiféle formanyomtatvány, vagy ír géppel egy leveletet , esetleg kézzel ?
2019. dec. 17. 07:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom ott mi kell, de személyesen kell, menjetek be egy irodába és segítenek. Azonosítás is kell például.
2019. dec. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

70%-os, ez gondolom nem egy sima kockázati életbiztosítás, hanem egy lehúzós-átverős unit-linked biztosítás, amiről ír a kérdező. A kettő nagyon nem ugyanaz. Ha valaki valódi életbiztosítást akar, akkor pl itt lehet kötni 40 millió forintos életbiztosítást havi 5740 forintos díjért.

[link]


Kérdező, ami pénzt befizetett az apád, az már elúszott. Felmondani simán fel lehet, a biztosítónak kell írni közvetlenül (tehát a Generalinak), hogy felmondod a szerződést soron kívül.

Be is mehettek az irodájukba, ha akartok, de elég levélben is jelezni. Tudom, mert én is mondtam már fel néhány éve hasonló biztosítást levélben.

2019. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1) Ahogy nézem, ez a termék csak kockázati, nem UL.

2) Amit linkeltél, az CSAK akkor jó ha beleesik a korban, egészségbe, tevékenységbe, amit írnak.

3) pár éve még nem volt azonosítás ilyen szinten, legjobb személyesen bemenni, kitölteni helyben amit kell, azt kész.


+1) az UL nem jelent automatikusan lehúzást. Ebben dolgozom, látom a számokat, nettó hozamokat. Az oldal erről szóló cikkei nagyrészt több évesek, azóta az MNB sokat szigorított, akkor tényleg volt sok lehúzás. Meg inkább csalás az ügynökök felől (sima helyett bónuszost kötöttek, kérés nélkül vágták tele kiegészítő kockázati fedezettel, stb - tapasztalat). Nyilván a TBSZ meg ilyenek jobbak lehetnek, de ezekkel az átlag ügyfél nem foglalkozik.

2019. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem értem, hogy hogy lehet az, hogy 5 hónap után jön rá, hogy neki ez nem fontos.

2 dolgot lehet tenni, az egyik, hogy egyszerűen nem fizeti, megszünteti a csoportos beszedési megbízást és egy idő múlva a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a szerződést, pénzt nem kap vissza szerintem, de meg kell nézni a feltételekben mit írnak, abban minden benne van, bár szerintem ennyi idő alatt nem illeti meg semmilyen maradékjog, azt hiszem így hívják.

De levelet is lehet írni a Biztosítónak, hogy a továbbiakban nem szeretné fizetni és felmondja, kötvényt visszaküldi és ennyi.

2019. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha sima kockázati biztosítás, akkor tiltsd le netbankon, vagy bankodnál közvetlenül a lehívást, de ne mond fel. És még 3 hónapig élni fog a biztosításod kvázi ingyen. Ha felmondod akkor hónap végére megszünik. Te döntesz.

2019. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!