Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Asszony nevére át akartam...

Luigi2 kérdése:

Asszony nevére át akartam írni az autótegy éve, KGFB-t megkötöttem az nevére, de végül nem írtam át az autót azóta se. Következmények?

Figyelt kérdés
Ha most átírom valóban, és új szerződést kötök, drágább lesz a biztosítás (végül anno pont emiatt nem csináltam végig) de legalább sose derül ki hogy gyakorlatilag kötelező nélkül volt az autó. Másik, hogy bevallom az egészet, de ilyenkor szerintem visszamenőleg jól megbüntethetnek, nem?

2019. dec. 18. 09:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásokért.
2019. dec. 18. 09:50
 2/8 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott egy harmadik verzió. Online KGFB bekamuzom hogy átírom újra az én nevemre, ha lekérdezik, látják is hogy a nevemen van és megkötöm a bitzosítást immár a nevemre. Így még átírást sem kell fizetni.
2019. dec. 18. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy büntetés. Ha kötsz, de 30 napon belül nem írod át az autót, "nem bejegyzett üzembentartó" okkal törlik, és esetleg kijön a levél a fedezett, de nem fizetett időszakról attól függetlenül. ha ez tavaly volt, és most akarod átírni, újra kell kötni valahol.
2019. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Februárban volt a sztori, akkor indult a biztosítás. Én a fedezetlenségi díjtól parázok, ami erre a kategóriára 560 Ft / nap. Van egy autó a nevemen amin nincs lassan egy éve biztosítás, olyan 160ezer forint lenne. Persze asszonka nevén meg van egy biztosítás ami mögött nincs autó de tapasztalataim szerint a rendszer ezt nem honorálja, ha mérsékelni kéne a szankciót.
2019. dec. 19. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
A feddíj akkor van ha a jármű bejegyzett üzembentartójának (annak hiányában alapból a tulaj) nincs biztosítása. Ha át se volt írva az autó, nyilván nincs.
2019. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint hogy érted, mi nincs, biztosítás vagy díj? Mert biztosítás nincs rajta ugye.
2019. dec. 21. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:
De most kinek a neven van az auto? Azt irtad nem lett atirva.
2019. dec. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom zavaros, de a lényeg az, hogy elindítottam az átírási folyamatot egy éve, ahol az első lépés a biztosítás megkötése. Ez megtörtént, de semmi más nem. A biztosító nem reklamált, hogy nem is annak a nevén van az autó, akire kötöttem.


Szeretném ezt rendezni.

2020. jan. 4. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!