Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szerintetek mitől van tbm?

Szerintetek mitől van tbm?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért van tb-m. Ugyanis nem fizettem és nem dolgozok sehol.

A haziorvosom mondta hogy, van tarsadasom biztositasom mivel zold vagyok. Foggalmam sincs hogy hogyan. Talan a jogositvany miatt? 2 hete volt az egeszsegugyi vizsgam.



2020. febr. 3. 21:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%

De te azt írtad az előbb, hogy a háziorvoshoz TB-fizetés nélkül is mehetsz ezentúl!

Vagy esetleg nézd meg, mit vakartál oda, mert kb. ötödszöri olvasásra sikerült valamit kibogarászni abból a szövegből...


" aki ezek utan sem nem fizeti fizetnie kell ha csak a háziorvoshoz megy is igy is kotelezve es segitve hogy kevesebb esely lesz millios tartozasokat felhalmozni."

2020. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Igen és ezen mit nem ertessz?

Azt irtam hogy ha haziorvoshoz is megy valaki,aki nem fizeti a tbt annak is mar fizetnie kell vagy nem latjak el. ( pontosan azt nem tudom hogy csak 3 honap utan vagy mar az elso utan is. )

Nem irtam azt hogy oda tb fizetes nelkul is lehet menni.

Nagyon ertelmes lehetsz mar ne haragudj, vagy ennyire megzavart hogy bele irtam egy “ nem” szot a “ sem “ után feleslegesen? 😅

2020. febr. 3. 22:18
 23/29 anonim ***** válasza:
67%

…. meg egy "fizeti fizetnie"...

és ne ragozzuk tovább! :-DDD


A központozási jeleket meg megette a macska, gondolom... :-D

2020. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Nem nagyon erdekel a magyarazasod az hogy nem tudsz ertelmezni egy mondatott es az ellenkezojet szurod le az a te agyi bajod.

Telefonrol , nincs kedvem etkezettel potyognk te kokorszaki nem kell egybol valamivel tamadni azert mert rajottel hogy hulye vagy. 😊

2020. febr. 3. 22:32
 25/29 A kérdező kommentje:
Azon is mit nem ertessz, “ hogy aki ezek utan sem fizeti fizetnie kell?! “ 😕😂😂
2020. febr. 3. 22:33
 26/29 A kérdező kommentje:
Vesszo nelkul is ertelmezheto. Hiaba keresed a kifogasokat.
2020. febr. 3. 22:34
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem jól értelmezted a cikket.


"Csak az a tartozás számít bele a háromhavi elmaradásba, amelyik július 1-je után keletkezik"


Ez azt jelenti, hogy a három hónapos elmaradást csak július egytől számolják. De arról szó sincs, hogy a korábbi tartozást eltörölnék.


Nincs ingyenebéd.

2020. febr. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, ritka arrogáns vagy, pedig Te kértél segítséget a kérdésben.

Nem fogják eltörölni a tartozásokat, a következő lesz a helyzet:


"A 2019. december 11-én megszavazott, a társadalombiztosítási ellátás szabályait módosító jogszabály értelmében azonban 2020. július 1-jétől azok a személyek, akik nem fizetik az egészségbiztosítási szolgáltatási járulékot és három havi elmaradást halmoznak fel, nem lesznek jogosultak a térítésmentes egészségügyi ellátásra, Vagyis 2020. július 1-jétől már nem lesz lehetőség utólag rendezni a jogviszonyt az elmaradt egészségbiztosítási szolgáltatási járulék befizetésével, így a betegnek, ha ellátták, ki kell fizetnie a szolgáltatást. A változás nem zárja ki a sürgősségi ellátásra szoruló betegeket!"


Azt meg itt a Gyakorin senki nem fogja tudni megmondani, hogy mitől van TB-d, be kell menned a NAV-hoz és megkérdezni, rendezni.

Az biztos, hogy nem a jogosítványtól.

Ha nem nézel utána és júl. 1-ig kibukik a tartozás, akkor júl. 1-után meg fogsz lepődni, mert utólag már nem lesz lehetőség rendezni, ki kell fizetned az ellátást.

2020. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Nem fogjatok fel hogy egyszerre szoktam kifizetni? Nincsenek tartozassim egyszerre fizetem be evente! Mivel nem fizettem be meg az egy evest ezert nem lehetne tbm. Ti annak orulnetek ha kiszamlaznanak nekem milliokat vagy megis miert eroltetitek ezg amikor leirtam hogy egyszerre szoktam tobb szazezret kifizetni?!

Es akkor az mit jelent hogy mindenki tiszta lappal indul? Amikor fizettem be utoljara akkor is mondta a holgy . De mindegy egyebkent nem kulonosebben erdekel az uj torveny, csak a tb erdekelt volna hogy mitol zold, valoszinu hiba de tokmindegy.Nem szoktam amugy sem sztkba jarni haziorvoshoz is egy evbe egyszer megyek szerencsere.

2020. febr. 4. 21:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!