Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jól gondolom, hogy a kockázati...

Jól gondolom, hogy a kockázati életbiztosítás nem fizet semmi, ha világjárvánnyal kapcsolatos káresemény következik be?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves gyermekem, és a családban én vagyok a főkereső, éppen ezért kötöttem kockázati életbiztosításokat, amik térítenek ha én kórházba megyek hosszabb időre, vagy akár akkor ha meghalok. Most, hogy nagyobb lett a valószínűsége a világjárvány miatti "káreseménynek", elképedve olvastam, hogy ilyenkor nem térít a biztosító... Jól olvastam ezt? Mert nem csak akkor, ha megfertőződnék, és kórházba kerülnék, hanem még a halálom esetén sem fizetne, ha a koronavírusba halok bele??? Ezért fizetek évente több mint 200e Ft-ot, hogy ilyen esetekben feltegye a kezét a biztosító???

2020. márc. 12. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Terrorcselekmény esetére sem, ha ez jobban megnyugtatna. Fizetsz Te ott többet is. Pl. Lakásbiztosításodat átolvastad már? Üdv a biztosítások világában.. :-):-)
2020. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aszf-et olvasd el, mi a kizárás. Feketén fehéren ott van.
2020. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Halál esetén valószínűleg fizet.

Van olyan biztositás ami terror cselekmény esetén is.

A szerződésben minden le van irva. Azt kell átolvasni.

2020. márc. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, milyen biztosításod van, el kell olvasni a feltételeket. Én nem tudok olyan kockázati életbiztosításról, amely a világjárvány miatti halálozást kizárná vagy egyáltalán tartalmazná a világjárványt, mint fogalmat...
2020. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod,de semmi gond,jobb tájékozódni.Utasbiztosításoknál van jelenleg olyan szabály,hogy ha valaki a fertőzött országokba utazik és elkapja a vírust akkor az kizárás lesz,de ez teljesen korrekt. Veszélyezteti így is a közösséget,meg magát is.Ugyanakkor életbiztosításoknál vírusos,bakteriális fertőzéseknél türelmi idő nélkül fizet a biztosító halál esetén,kórházi napi térítés esetén pedig 2 hónap után szolgáltat 100%-ot.Igaz ez az én biztosításomra vonatkozik,de mindenképpen kérdezz utána ahol kötötted,hogy a jelen helyzetben mire lehet számítani.

Minden jót kívánok mindenkinek!

2020. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánajártam, és az Aegon mindenre térít világjárvány idejére is, nekem pedig ott vannak ezek a biztosítások. Viszont ez biztosítónként más lehet, ha jól tudom, az Union vagy Uniqua halálra nem fizet ilyenkor, csak kórházi ellátásra. Szóval jó alaposan nézzétek meg a feltételeket, mert ez biztosító függő.
2020. márc. 27. 16:12
 7/7 Gabor Makay válasza:
Így van, az Aegon már a járvány elején közzétette, hogy fizet korona esetén is, bár valóban, a szerződésben a világjárvány kizáró ok. Én prémium tanácsadóként legtöbbször az Aegon-t ajánlom, életbiztosításban és másban is, például a gépkocsi kötelezőjüket tudom felezni...
2020. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!