Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosítás: ha 2 kedvezmén...

Életbiztosítás: ha 2 kedvezményezett volt, az egyik perelheti-e a másikat érdemtelenség miatt? Többi lent.

Figyelt kérdés

A két kedvezményezett valaha egy pár volt, a nővérem és az exe. Jó kapcsolatban voltak a szülőkkel. Az egyik szülőnek van életbiztosítása.

Már rég nincsenek együtt, kb 2 éve.

A kapcsolat így megszakadt a szülőkkel is. Mármint a nővérem nem találkozik már a srác szüleivel.

A kérdés az, hogy ha az öreg meghalna, és mondjuk az életbiztosítás úgy maradt, nem módosított a kedvezményezetteken, akkor a volt pasija tud-e valamit tenni, hogy a nővéremnek ne járjon pénz?

Én el tudom képzelni, hogy eszükbe sem jutott a dolog, mert a biztosítást már vagy 10 éve kötötték, az öreg is meg a fia is elég szétszórt emberek, lehet nem is emlékeznek már a dologra. Meg pénzügyekben sincsenek igazán a topon, vidéki, dolgos parasztember az öreg, a srác meg egy gyárban dolgozik, de a pénzügyeket a nővérem kezelte a kapcsolatuk alatt, a srácot nem is érdekelte, meg nem is nagyon tudott bánni a pénzzel.

Szóval elég sokáig együtt voltak, mindenki azt hitte, örökre együtt maradnak, aztán hirtelen bejött a képbe egy harmadik. Na mindegy, nem ez a lényeg.

Lehet-e ilyenkor pert indítani valami olyasmi indokkal, hogy már nem voltak együtt, a nővérem nem látogatta a volt "apósát", így nem jogosult a pénzre?

Úgy tudom, ez nem lenne része az örökségnek, de ennél jobban nem értek a biztosításokhoz.



2019. okt. 29. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel ahogy írtad nem része az örökségnek, így érdemtelenség sem merül fel. Annak adják a pénzt akinek akarják. Ebbe más nem szólhat bele. Max míg élnek meg lehet változtatni a kedvezményezettet. Ez az egyetlen megoldás.
2019. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából én is így gondoltam, meg ő is.

Már vagy egy hónapja beszélgettünk erről, előtte 2 évig neki sem jutott eszébe, sőt azt mondja, 10 éve nem is volt ez téma, ezért gondolja, hogy elfelejthették.

De ki tudja, akár egy ismerős vagy rokon is jelezhette a családnak, hogy mi mindenre kell gondolni egy szakítás után.


Amiatt van némi kétség benne, vagyis bennünk, hogy a biztosítások világa, meg a pénzügyi világ elég bonyolult, lehetnek mindenféle kiskapuk, meg mindig vannak kusza történetek.

Szóval ha valakinek van ilyesmi tapasztalata, még jöhetnek a válaszok. De köszi ezt is!

2019. okt. 29. 19:03
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy már rég nem is fizetik azt a biztosítást.


Amúgy szerintem egy jó ügyvéd simán kihozná a dologból, h a tesód félrevezette az öreget, amikor a biztosítást intézték.

2019. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az is lehet, hogy nem fizetik.


Biztosításnál mégis mivel lehet valakit félrevezetni?

Szépeket mondok neki, de nem is gondolom úgy igazából? :D

Ha nem kényszerítette az öreget bűncselekmény elkövetésével, hogy márpedig őt tegye meg kedvezményezettnek, akkor ilyesmit nem tudok elképzelni.

2019. okt. 29. 20:10
 5/11 anonim ***** válasza:
4: elég ha azt bizonyítják/kétségbe vonják, h az öreg már nem volt beszámítható, amikor megtette őt kedvezményezettnekm
2019. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondom, az 10 éve volt.

Ha azóta nem volt beszámítható, akkor a családnak 10 év alatt lépnie kellett volna, gondnokság alá helyezni.

Mivel ez nem történt meg, illetve normál esetben tanúk sem szeretnének hamisan tanúzni, így szerintem ez az opció nem él.

(Ha nem ilyen régi történet lenne, be lehetne próbálkozni, de abban sem vagyok biztos. Ha megkötöd a biztosítást, de ezután hamar meghal az illető, akkor nincs is pénz. Mivel befizetés sem nagyon volt.)

2019. okt. 29. 20:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztositonal dolgozom, nalunk is felmerult, mi van akkor ha pl a haldoklo oreggel alairatnak egy kedvezmenyezetti papirt. A valasz: semmi. Ugy kell fizetni es pont. Nem oroksegi dolog, nem lehet tamadni. Van olyan hogy “zarolhato”, ehhez kozjegyzoi papir kell, letetbe tenni. Ekkor nem lehet csak ugy valtoztatgatni (pl elore meghatarozottat kiturni)
2019. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utolsó!
2019. okt. 30. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszom nagyjából ugyan ez volt...
2019. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És meg is köszöntem neked is...
2019. okt. 30. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!