Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egészségbiztosításom van, de...

Egészségbiztosításom van, de nem tudnak orvoshoz juttatni. Akkor miért kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Van egy egészségbiztosításom, ami szerint a biztosító vállalja, hogy 5 napon belül biztosítja a magánorvosi ellátást. Szerettem volna igénybevenni, de mivel nem életbevágó azt mondták, hogy most nem tudják biztosítani. Ezt meg is értem, meg azt is, hogy ez vis major, de akkor nem az lenne a korrekt, hogy fizetni se kelljen arra az időszakra, amikor nem tudják biztosítani a szerződésben vállalt kötelezettségeket?

Mit tegyek ilyenkor? Felhívtam őket azt mondta a telefonos hölgy, hogy ő nem tud semmit, fizetni kell ilyenkor is, mert ez rajtuk kívül álló ok. Ha nem fizetem felmondják, vagy utólag befizettetik. De hát most nincs mire fizetni. Nekem is nagyon kevés pénzem van, a munkahelyem fizetésnélkülire küldött, eddig telt rá, de most amíg ez a helyzet, nem telik olyan dologra, amiért ráadásul nem is kapok semmit. Mit lehet ilyen esetben tenni?


2020. márc. 20. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt elképzelhető, hogy utólag majd kompenzálják ezt az időszakot, és visszatérítik a havidíjat.


Nem csak magándoki nincs most, hanem rendes állami járóbeteg-szakrendelések sem működnek, pedig a TB-t biztosan le fogják vonni a fizetésünkből... ugyanaz az eset.


A másik, hogy Vis Major helyzetre egészen más szabályok vonatkoznak, van ilyen szabályzatuk pl. biztosítóknak, közműveknek, az egészségügyre meg valószínüleg van valamilyen törvény a Polgári Törvénykönyvben, mert V.M. helyzetre vannak törvényeink.

Bár a rendszerváltás óta nem volt ehhez fogható helyzet, így ezek csak most fognak kialakulni a gyakorlatban.

Lassan felocsúdunk, hozzászokunk, hogy most ez lesz egy ideig, és hidd el, sokaknak eszébe fog jutni, hogy miért fizetünk TB-t, ha nincs orvos. Bár ugye háziorvos meg sürgősségi ellátás most is van.

2020. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!