Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A TB-t akkor is fizetnem...

A TB-t akkor is fizetnem kell, ha külföldön tartózkodom, ott van egészségbiztosításom, de a hivatalos lakóhelyem Magyarországon van?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ha külföldön van EÜ biztosításod akkor ott is van lakcímed.

Ha egyszer magyarországra költözöl vissza viszont kell igazolnod hogy kint fizetted ez idö alatt, ha ezt nem tudod megtenni akkor visszamenöleg ki fizetteik.

2011. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy lenne-e lakcímem...

Au-pair leszek, s a családdal csak annyit egyeztem meg, hogy fizeti a betegbiztosításomat. Arról nem volt szó, hogy a lakcímem is változna..

2011. aug. 31. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Én is aupair leszek, és pont ma voltam megkérdezni az oepnél. Ha kint biztosítva vagy, az telesen jó, csak be kell jelentened a megfelelő nyomtatványon (ha szeretnéd, megkeresem neked).

Amúgy meg hogyne lenne már bejelentett lakcímed, ne viccelj:)

2011. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megkeresnéd nekem?:)

Nagyon megköszönném.:)

2011. aug. 31. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Innen kell letöltened ezt:

Bejelentkező lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára (2 db bejelentő lap és 2 db tájékoztató

Ez egy zip fájl, és ha kitömöríted, az egt_20091120.doc a te nyomtatványod.


Ha még tudok vmiben segíteni, írhatsz privátot is.

2011. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!