Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan fizethetem online a TB-t?

Hogyan fizethetem online a TB-t?

Figyelt kérdés

Lehetőleg úgy, hogy ne kelljen utalási, kezelési költséget is fizetnem.

Eddig sárga csekken fizettem a postán, de ezentúl szeretném elkerülni, hogy személyesen be kelljen mennem a postára.

A csekken nincs QR kód. Ez nem egy konkrét csekk, mindig ki kell tölteni rajta az aktuális összeget.

Elvileg van egy számlaszám, de az utalásért fizetni kell, meg nem tudom, mit kell beírni névnek, közleménybe stb.

Van netbankom és postakártyám (az ezzel járó énpostám szolgáltatásokkal).

Hogy kell, hogy érdemes fizetnem?



2020. márc. 27. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van rajta egy keret, hogy "számlatulajdonos neve, számlaszáma", afelett, hogy "befizetőazonosító". Belépsz a netbankba, a számlaszámot, számlatulajdonos nevét, összeget értelemszerűen beírod. A netbankos "közlemény" részhez a befizetóazonosítót kell beírni, ami nagy valószínűséggel az adóazonosító jeled.

Az átutalás összege bank és számlacsomag függő, ezért érdemes olyan csomagot választani, ahol ingyenesek az átutalások. Online bankkártyás fizetés minden esetben ingyenes a befizetőnek, de a NAV ha jól tudom nem ad erre sajnos lehetőséget.


Bármelyik QR kód nélküli sárga csekkel ezt kell csinálni, az online átutalás és számlabefizetés bevezetése után kb. 20 évvel el kéne már felejteni a póstát.

2020. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olvastam a nav honlapján valami online bankkártyás fizetési lehetőségről, de nem sikerült rájönnöm, hogy működik.

2020. ápr. 2. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!