Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakasbiztositasunk lejar most...

Lakasbiztositasunk lejar most junius 1.-en 30 nappal a lejarat elott kellett volna lemondani, amit nem tettem meg idoben, mi totenik ha a kovetkezo evre nem fizetem be a biztositas dijat?

Figyelt kérdés

A nagy kapkodasban elfelejtettem idoben jelezni a jelenlegi biztositomnak, hogy megszuntetnem a biztositasom 21 nappal elotte szoltam csak. Mar a biztosito kikuldte a csekket, mi tortenik ha nem fizetem be? Ezt a levelet kuldtek ok


"Jelenlegi felmondását nem jegyezhetjük be a következő évre. Kérjük, amennyiben

szándékát továbbra is fenntartja, a következő évforduló napjára hivatkozva ismételten írja

meg részünkre.

Fontos tudnia, ha a díjfelszólító levelünkben feltüntetett összeg nem érkezik meg

társaságunkhoz 2020. augusztus 31-ig, biztosítását visszamenőlegesen, a díjrendezettség

dátumával - 2020. május 31 - töröljük."


Ha nem fizetem be torlik a biztositast a kerdes csak az, hogy behajtak-e a dijat utolag, vagy eleg csak ujat kotnom mashol ezzel a csekkel meg ne foglalkozzak? Lehet csak szamomra nem egyertelmu a dolog elso lakasbiztositasunk ezert vagyok ennyire bizonytalan.



2020. máj. 28. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezt nem értem: miért nem hívod fel őket és kérdezed meg?

Gondolom, a levélen van telefonszám is, meg esetleg kapcsolattartó, stb.


Nem, nem kekeckedek, hanem nem értem, hogy ha egy szolgáltatóval van valakinek problémája, miért itt kérdezi meg, hogy miért enyni a gázszámlája, hová tűnt a bankszámlájáról a pénz, stb.

KÖZVETLENÜL tőlük kb. 5 perc alatt megtudhatod.


Azért írtam ezt, mert nagyon megszokták az emberek, hogy MÁSOKTÓL várnak segítséget, holott SAJÁT MAGUK egy pillanat alatt elintézhetik.

"Segíts magadon, az Isten is megsegít!" :-)

2020. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én se értem miért egyszerűbb ide kiírni mint őket felhívni...

1) a lakásbizt nem jár le, éves megújulás van.

2) legalább 30 nappal előtte kell jelezni ha évfordulúra fel akarjuk mondani.

3) ha nem történik meg, megy tovább. Ha nem fizetjük az első díjat, 60-90 nap - cége válogatja - hátralék múlva megszűnik. Elképzelhető hogy erre az időszakra utólag bekéri a díjat mondván fedezet volt. Ennyi.

2020. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tobbszor is probaltam oket hivni nem vettek fel, ugye utana irtam nekik erre kaptam ezt a valaszt. Hetfotol szombatig dolgozok 8-tol 17 oraig telefon se lehet nalam igy ha vissza is hivnanak esetleg valamikor akkor se valoszinu, hogy fel tudom majd venni. Ezert batorkodtam itt kerdezni, gondolom masnak is volt mar hasonlo problemaja. En amugy ugy ertelmeztem ezt, hogy ha nem fizetem akkor nincsen semmi gond csak felbontjak a szerzodest, de jobb biztosra menni.
2020. máj. 28. 14:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont egyszerre irtunk a kettessel, amit a 3-as pontban irtal az lett volna a kerdesem mivel jelenleg 50 ezret kernenek erre az evre, ami baromi sok szerintem. Hasonlokat lattam mar 25-30 ezer korul. Ugye a 30 napos lemondast is tudtam csak annyi mas dolog volt kozben, hogy kicsusztam beleole.
2020. máj. 28. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Várd meg amíg nem törlik díjnemfizetés miatt, onnantól meg csinálsz egy tök újat. Ha jön díjbekérő, az csak arra a 2-3 hónapra fog arányosan szólni.
2020. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

jogilag meg van a lehetősége a behajtásának.

De ha nem éri meg behajtani hagynak elmenni.

Ha 200e ft éves díjnál több akkor lehet szivacs.

2020. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Így van, díjnemfizetés miatt megszűntetik. Általában kis, kezdő biztosítók szoktak behajtást kezdeményezni, a régi nagyoknak fontosabb a hírnevük és nem konfrontálódnak.

Illetve ha volt hűségnyilatkozatod, abban az esetben a kedvezmény összegét hajthatják be, a díjat magát nem.


Egyébként biztosításokkal foglalkozom és ha további segítségre van szükséged vagy biztosítást kötnél, írj privátban és cserélünk számot.

2020. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!