Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Autóvásárlás/biztosítás. Autó...

Autóvásárlás/biztosítás. Autókereskedő kötött gyorsan egy drága biztosítást a kereskedésben, én otthon találtam fele annyiért és megkötöttem azt. Melyik lesz az érvényes? Amelyiket befizetem?

Figyelt kérdés

12 nap telt el a vásárlás óta, ma megjött a csekk a drága biztosításról.

A levélben semmit nem írnak az elállásról.

A kereskedő azt mondta, hogy ne fizessem azt be és megszűnik majd.

Most várom az olcsó biztosító csekkjeit és szerződését.

Kicsit elbizonytalanodtam, tényleg megszűnik a drága kötelező biztosítás szerződése és nem lesz belőle problémám?



2020. júl. 14. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
A masodik rovidesen torlodik amint lekeri a biztosito az adatokat es latja hogy van mar kotott. Ugyanakkor van elallasi jogod pont ilyenek miatt. Keresd fel az elso kotott biztositot emiatt. A kereskedo meg egy idota ha nem az olcsot kototte neked.
2020. júl. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Az első lesz az érvényes, a másodikat törölni fogják.

A díj be nem fizetésével nem szűnik meg a szerződés, hülyeséget mond a kereskedő.

Próbálj meg egyeztetni az első biztosítóval, de nagy valószínűséggel nincs mód elállásra, majd egy év múlva tudsz váltani.

Nézd meg, hogy a kereskedő milyen jogcímen szerepel az ügyletben! Ha alkusz és kötött neked egy indokolatlanul drága, számodra előnytelen biztosítást, mutasd meg a másik kalkulációt és követeld rajta a különbözetet... Ha függő ügynök, akkor meg illett volna erre felhívnia a figyelmedet, de azért ez nehezebb dió, mert valahol valószínűleg aláíratta veled...

2020. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás feltételeit a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2̲0̲0̲9̲.̲ ̲é̲v̲i̲ ̲L̲X̲I̲I̲.̲ ̲t̲ö̲r̲v̲é̲n̲y̲ szabályozza.


Van benne „A szerződés létrejötte és megszűnése” fejezet (5. § - 10. §), ez az ügyfél részéről történő elállási jogot nem tartamaz. A szerződésajánlatot csak a biztosító utasíthatja el (például, díjnemfizetés miatt megszűnt biztosítás esetén csak ugyanaz a biztosító fogadhat el szerződésajánlatot, vagy például téves, hiányos adatok esetén), illetve, javasolhatja a téves, hiányos adatok rendezését.

(„Elállás”, „visszalépés” szavak nem is szerepelnek a törvényben. Okkal nem ír a biztosító az elállásról.)

Ha a kereskedő kötötte is a szerződést, azt a te nevedben tette, a te adataid felhasználásával. Akkor, bizonyára hozzájárultál. Vitatni a szerződéskötési ajánlatot csak akkor tudod, ha bizonyítani tudod, hogy a kereskedő bármiféle erre utaló szándékod, hozzájárulásod nélkül, más célból ismert adataid felhasználásával, önkényesen kötött a nevedben szerződést. Az, hogy utólag okosabb lettél ezügyben, az nem kellő alap a szerződés megtámadására.


Ha megfogadod a kereskedő tanácsát és nem fizeted a díjat, akkor a türelmi idő (az esedékességtől számított 60 nap) leteltével díjnemfizetéssel szűnik meg a biztosításod, hátrányos jogkövetkezményekkel. (Többek közt, csak ugyanannál a biztosítónál köthetsz új szerződést; nem mellesleg, rosszabbak lesznek a díjmeghatározásnál a feltételeid.)


A második szerződéskötési ajánlat pedig érvénytelen: „1̲0̲.̲ ̲§̲ ̲(̲1̲)̲ ̲U̲g̲y̲a̲n̲a̲r̲r̲a̲ ̲a̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲i̲ ̲i̲d̲ő̲s̲z̲a̲k̲r̲a̲ ̲v̲a̲g̲y̲ ̲u̲g̲y̲a̲n̲a̲z̲o̲n̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲i̲ ̲i̲d̲ő̲s̲z̲a̲k̲ ̲e̲g̲y̲ ̲r̲é̲s̲z̲é̲r̲e̲ ̲k̲ö̲t̲ö̲t̲t̲ ̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲i̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲i̲ ̲s̲z̲e̲r̲z̲ő̲d̲é̲s̲ ̲é̲r̲v̲é̲n̲y̲t̲e̲l̲e̲n̲.̲” Márpedig ez kiderül, mert minden szerződéssel kapcsolatos eseményt (kötés, megszűnés, megszűnés oka stb.) a biztosítóknak jelenteniük kell a közös nyilvántartást vezető kötvénynyilvántartó szervezet felé, illetve, szerződésajánlat elbírálása esetén a biztosítónak le kell kérdeznie onnan az adatokat, erre 15 napja van. A biztosítók és a kötvénynyilvántartó szerv között elektronikus kapcsolattartás van.

(A kötvénynyilvántartó szervnek a gépjármű nyilvántartással is elektronikus kapcsolata van. Például, én, be sem jelentettem a biztosítónak a gépkocsi eladását, csak a kormányablakban tettem meg. Mégis, a biztosító 18 nap múlva visszautalta a túlfizetést a bankszámlámra, és küldött egy díjigazolást, benne az érvényes bonus-malus fokozatommal.)

2020. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az internetes alkuszon keresztül kötött Kgfb esetén van lehetőséged elállni a bizt.tól, de csak elég rövid ideig!
2020. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!