Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átvertek! Mit lehet ilyenkor...

Gabesz6922 kérdése:

Átvertek! Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2016.05.28-án vásároltam egy Skoda Fabia gépjárművet a Favoritudvar autókereskedéstől,400000Ft-ért plusz beszámították 50000ft-ért a 23 éves SEAT ibizámat. A gépjármű használat során kiderült, hogy tele van rejtett hibákkal. Már az autókereskedéstől hazafelé, kigyulladt a motor lámpa,és tankolás után a üzemanyag szintjelző sem ment feljebb. Elvittem autószerelőhöz,és kiderült, hogy mind a kettő lamdaszonda rossz és az üzemanyag szintjelző sem működik. Az autó új fékekkel volt hirdetve, de mint kiderült azt is cserélni kellett,mert az első fékek fordítva voltak összerakva és a hátsó fékek el voltak kopva. További hibák: beázik a szélvédőnél, fogy a hűtővíz, zörög valami a jobb első kereknél. Egyik hibáról sem számolt be az kereskedő. Felhivtam őket, és azt mondták, hogy akkor fizessem én is ki a SEAT javítási költségeit. A történet ezzel még mindig nem ért véget. Az autó csak 2016.06.21-én került le a nevemről. Küldek postán egy olyan adásvételi szerződést amin az áll hogy én 2016.06.21-én adtam el egy másik személynek.Igy a biztosításom az Aegon-nál a seatra djnemfizetés miatt megszűnt mivel azt mondták, hogy nem kell mennem sehova, mert automatikusan megszűnik. A mostani biztosításomat a Skoda-ra az Allianz-nál megszüntették, mivel nem tudták lekérni az Aegon-tól a bonus malus besorolásomat. Ahhoz hogy új biztosítást tudjak kötni ki kell fizetnem 50000 Ft-ot. Most mit tudok tenni? Kihez forduljak segítségért?

2016. szept. 27. 14:53
 1/1 anonim válasza:

Területi fogyasztóvédelem!!! Sos

Ha nem akarsz pereskedni, ez a legjobb megoldás. Ide is behívják a feleket.

2016. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!