Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizet-e a biztosító szerintete...

Fizet-e a biztosító szerintetek akkor, ha a gyerekek a szobában labdáztak, aminek a vége ablaküveg repedés és 1 szekrényajtó-tükör törés lett?

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez merőben függ attól, hogy milyen biztosításod van.
2020. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem hiszem.

De miért akarod bevallani, hogy mi történt? Keress egy szeles napot, és mondd, hogy becsapta az ablakot, ami miatt megrepedt az üveg. Egyébként attól is függ mekkora a kár, nálunk valami 40 ezer Ft alatt nem is jött ki ellenőrizni, csak kérte a számlát, és utalt is. Persze erre nem alapozhatsz, nem tudom melyik biztosítónál vagy.

2020. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor előbányászom holnap a szerződést.
2020. okt. 24. 00:19
 4/11 A kérdező kommentje:
KH-nál van a biztosításunk. Köszönöm a tanácsot!
2020. okt. 24. 00:21
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Azt sajnos nem ismerem. Viszont mivel jön a hideg, hivatkozhatsz arra, hogy neked ezt sürgősen meg kell csináltatnod, hátha ebben az esetben nem tudják biztosítani az azonnali helyszíni felmérést. Azért fotót mindenképp készíts az üvegről.
2020. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én biztosításom mindenféle üvegtörésre fizet. Függetlenül attól, hogy mi okozta azt, és milyen extra üvegről van szó. Ilyen biztosítást kötöttem.


Viszont - gondolom - ha sűrűn törnének nálunk az üvegek és a biztosítónak már inkább veszteség lennék, mint nyereség, akkor felbontaná velem a szerződést egy idő után.

2020. okt. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fizet.
2020. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es, 5-ös, szerintem az elkerülte a figyelmeteket, hogy 2 üveg is betört: nem csak az ablaküveg, hanem a szekrénynek az üvege (tükör is). Szóval az azért nem életszerű - mert a biztosító sem hüle - hogy becsapta a szél az ajtót és még a szekrénytükör is megrepedt.


Kérdező, igen, az lesz a megoldás, hogy elolvasod a szerződést: pl. egy prémium szerződésnél lehet, hogy erre is fizet, míg a legolcsóbb szerződés max, az ablaküvegre.

2020. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem, kiveve ha ugy jelented be hogy egyszer hazajottel es olyan volt.
2020. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen fizet.Kihívod az üvegest,megadod neki a szerződésszámot és ő intézi a bejelentést.A biztosító pedig a számla összegét az üvegesnek fogja fizetni,vagy kihívod az üvegest,kifizeted neki a számla végösszegét és te adod be a számlát.Ahogy az üvegesnek,vagy neked egyszerűbb,de az első verzió neked a legegyszerűbb megoldás.
2020. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!