Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Igaz hogy 45 napig van tb,...

Igaz hogy 45 napig van tb, munkanélküli lejárta után?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Úgy látom, hogy nem! A 45 nap csak azoknak áll fenn, akik előtte legalább 45 napig járulékot fizető állásban voltak. Az összeg már nem ennyi, mert ez nem idei cikk.


[link]


"Egészségügyi szolgáltatási járulék

A biztosítottsággal járó jogviszony megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatásokra való jogosultság legfeljebb még 45 napig áll fenn. Azok a magánszemélyek, akik álláskeresési ellátásban részesülnek, jogosultak az egészségügy szolgáltatásait igénybe venni. A járadék folyósításának lejártát követő naptól a magánszemély egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre kötelezett, ami 7.710 Ft havonta (257 Ft / nap). Ennek átvállalása rászorultsági alapon kérelem benyújtásával terjeszthető elő a Járási Hivatalnál."

2020. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, helyesbítek: jó az összeg!!!! Havi 7.710 ft.


[link]

2020. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 45 nap van türelmi idő, tehát amíg nem kell fizetned még a következő részletet; én azt hiszem, hogy addig biztosítanak is. Tehát igen, szerintem helytálló az a 45 nap; tehát ne aggódj.
2020. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*Ja várjunk, azt,hogy munkanélküli után-e, azt nem tudom, de a munkaviszony megszűnése után még van 45 nap.

De tehát most figyelmesebben elolvastam a kérdést, és nem tudom, hogy arra vonatkozik -e.

De, ha folyamatosan volt TB-d; és amikor már először nincs fizetve, utána még van 45 nap. Énszerintem .Tehát ha pl munkanélküli voltál, de az állam biztosított, átvállalta tb-d arra az időre, amikor nem volt munkád, akkor onnantól kezdve van még 45 napod. Tehát az utolsó, amikor be volt fizetve amikor érvényes volt, onnantól van 45 nap szerintem. Tehát, ha már a következő részletet kéne fizetni, annak jött el a határideje, de te még nem fizetted; akkor van még 45-napod, amíg érvényes lesz a tb-d szerintem , tehát amíg biztosítva leszel; és csak utána szünik meg.

2020. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!