Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tényleg az az eljárás baleset...

G.Béci kérdése:

Tényleg az az eljárás baleset esetén h.én (akinek neki mentek autóval) deritsem ki h.a károkozónak ki a biztositója és én keressem meg???

Figyelt kérdés

#károkozó #Posta biztositó
2021. febr. 1. 09:35
 1/10 belapus ***** válasza:
58%

Amennyiben ismeretlen a károkozó, följelentést teszel a rendőrségen.Kis szerencsével van videófelvétel az esetről, amely alapján a megkereshetik az elkövetőt.

Nagyobb az esélye azért annak, hogy ez a biztosító, szerviz bevételeit növeli.

2021. febr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nem ez az eljárás.


2 lehetőség van:


1) A helyszínen rendezitek a dolgot a másik féllel (elismeri valaki a hibát, kitölti a baleseti bejelentő lapot). Ez esetben értelem szerűen láthatod a biztosítás részleteit


2) A helyszínen nem tudtok megegyezni (ilyen esetben rendőrt kell hívni) vagy a károkozó pl. elmenekül (ilyen esetben is). Ekkor a rendőrség ki fogja nyomozni a részleteket ha tudják.

2021. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Az a helyzet h.nem lett betétlap kitöltve.Rendőr lett hivva.Jegyzőköny,fényképek.Hívtam a biztositomat ahol azt mondták mivel nekem okoztak kárt a károkozó biztositójával kell beszélnem
2021. febr. 1. 09:55
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
És rendőrségi határozat már született?
2021. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A rendőr irt jegyzőkönyvet ennyi.Ezt most odaadták.Egyértelmü h.ki volt a hibás... én álltam egy helyben és nekem jöttek
2021. febr. 1. 10:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért én egyezkedjek a károkozó biztositójával.Jobbik esetben biztosító rendezi biztositóval
2021. febr. 1. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen nincs, hogy "egyértelmű" ki a hibás. Majd amikor megkapod a hivatalos határozatot amiben a rendőrségi előadó döntött akkor azzal együtt megkapod a szükséges adatokat is. E nélkül a biztosító az ujját nem fogja úgysem mozdítani.


Amúgy bármi lehetséges, engem már büntettek meg úgy, hogy út szélén parkoltam, nekem jöttek és engem hozott ki a rendőrség hibásnak...

2021. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

A te biztosítódnak az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy neked kárt okozott valaki.

Mi pont így jártunk mint te. Éppen karácsonykor. Szilveszter napján jött ki a kárfelmérő (pont ezért kell neked intézni a károkozó biztosítójával!), megállapította a sérülést, majd egy hét múlva javasolt egy összeget. Az lehet nem elfogadni is, de minden esetben utalják az összeget. Nekünk éppen ma érkezett meg az összeg. Egyetértettünk vele.

2021. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor már csak egy kérdésem van.Mivel nem lett betétlap töltve.Hanem a rendőr intézkedett.Honnan fogom tudni a károkozónak ki a biztositója???
2021. febr. 1. 11:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Keresni fog a károkozó biztosítója és a kárfelmérő, mivel a rendőrség hivatalból értesíti a biztosítót.
2021. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!