Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha valaki már hosszú évek óta...

Ha valaki már hosszú évek óta Svájcban él, sőt állampolgár is...Hogyan tudná lemondani a Tb fizetési kötelezettségét?

Figyelt kérdés
Tudom ezt már régen, évekkel ezelőtt meg kellett volna tenni, de nem akarta. Úgy volt vele, ha hazajön látogatóba akkor igénybe tudja venni az egészségügyi szolgáltatásokat... viszont mindig magánrendelésekre jár, ezért nincs értelme fizetni. :D

2021. márc. 7. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kijelentkezik a magyar tb-ből. Van erre firmanyotatvwny a neten. De a felhalmozott tartozást meg fogjwk próbwlni behajtani rajta. Szóval készüljön fel minden bizonyítékkal, h kint élt és dolgozott.
2021. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs neki felhalmozott tartozása, mindig fizetve van neki.
2021. márc. 7. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, értem... #2: akkor letölti a nav honlapjáról a kijelentkezést és el van intézve.


De ne nagyon emlegesse, hogy már hosszú ideje tkp. két helyen fizetett tb-járulékot, mert az törvénysértő! akkor is, ha annak alapjn itthon nem vett igénybe szolgáltatást.

2021. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, minden infó itt van:


[link]

2021. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ohh ezt nem tudtuk, hogy törvénysértő 2 helyre fizetni...
2021. márc. 7. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:

5: bizony van ilyen! Pont azért, hogy ne lehessen havi párezer (idén 8e) önkéntes tb-fizetéssel itthon elvégeztetni a milliós műtéteket - amiért mondjuk egy másik országban fizetnie kéne... még meglévő ottani eü-biztosítás mellett IS.


"Ha valaki nem abban az uniós országban dolgozik, mint ahol él, mind lakhelye, mind munkahelye szerint jogosult egészségügyi ellátásra. De csak egy országban lehet biztosított, az pedig a munkahelye szerinti tagállam lesz. Ehhez be kell jelentkezni a munkahely szerinti ország egészségügyi ellátórendszerébe, ott kell fizetni a járulékokat, és az ottani hatóságoktól be kell szerezni az egészségügyi ellátásra való jogosultságot igazoló nyomtatványt.


Amennyiben a magyar állampolgár az Európai Gazdasági Térség (EGT) valamely tagállamában vállal munkát, akkor rá


annak a tagállamnak a szociális biztonsági szabályai vonatkoznak, ahol keresőtevékenységet folytat és kizárólag ott kötelezett járulékfizetésre.


A magyar jogszabályok alapján fennálló társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség rá nem terjed ki, illetve annak önkéntes teljesítésére sincs lehetősége."


[link]

2021. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Viszont szerintem eltitkolni nem lehet, hogy éveken keresztül biztosított volt más országban is. Gondolom azon a dokumentumon amivel alá kell támasztania a kinti jogosultságát...dátum is lesz, hogy ez mikortól él. Rosszul gondolom?
2021. márc. 7. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom, egy kormányablakban kell megérdeklődni, hogy kell-e hozzá bármi.... Ha csak mostantól akarja "beszüntetni" a járulékfizetést, lehet, hogy nem kérnek semmit...

Eredetileg azt gondoltam, hogy már több éves tartozást halmozott fel itthon... Na akkor kellenek a doksik a bizonyításhoz.

2021. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a formanyomtatványt hozzá...Ott kéri a biztosítottság kezdetének dátumát.
2021. márc. 7. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
nem tudom amúgy ki az a marha, aki Svájcban él, ott fizeti a TB-t, de magyar szolgáltatást akar igénybe venni:D és még ezért fizet is :DDD mi Németországban élünk, de eszünkbe se jutott sose otthon orvoshoz menni, pedig 3an vagyunk :D
2021. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!