Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ma kaptam a NAV-tól levelet,...

Ma kaptam a NAV-tól levelet, és az áll benne hogy fizetnem kell az egészségügyi ellátásért havi 8.000 ropit, viszont én munkaviszonyban vagyok. Nem jelenti ez azt hogy nekem ilyen esetben nem kell fizetni? mivel biztosítva vagyok

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 10:33
1 2
 1/11 kicsibarany ***** válasza:
100%
Ügyfélkapun ellenőrizted, hogy be vagy-e jelentve?
2021. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy nem jelentett be a munkahelyed.
2021. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
90%-ban a nyilvántartás rossz, sajnos, az a tapasztalat.
2021. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És akkor most mit csináljak? vegyem fel a kapcsolatot a NAV-al?
2021. márc. 12. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen, hívd fel őket. Így a leggyorsabb a dolog.
2021. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyfélkapun ellenőrizd, hogy be vagy-e jelentve. Ha nem, akkor a munkáltatódnak kell szólni első körben.
2021. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy megszűnt a munkaviszonyom, közben beteg lettem. Befizettem a 8 ezret, biztos, hogy célbaért az egészségbiztosítási alaphoz. Majd rokkant lettem, küldött a NAV papírt, hogy emiatt jogosult vagyok tbre, törölték visszamenőleg is, hogy tartoztam. Erre tegnap kiküldi a NAV, hogy mivel nincs munkaviszonyom nekem tbt kell fizetnem, és itt vannak hozzá a biankó csekkek. Kérdezem én, hogy kik dolgoznak ott? Főleg, hogy ez a levél február 10 keltezésű. És ide is ért màrcius 11-én.
2021. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Csak jelzem, mielőtt mindenki a NAV-ot szidná:


2020. július 01-je óta ezeket a dolgokat a NEAK vezényli, a NAV csak egy postás a történetben. Nem tud másról tájékoztatni, csak arról, amiről őt is tájékoztatja a NEAK, még akkor is, ha az nem fedi a valóságot.

Szerintem a NAV-nál is tépik a hajukat hasonló okból kifolyólag, és alig várják, hogy sok-sok panasz érkezzen be a NEAK-hoz, hátha valaki felfigyel arra, hogy a kormány megint hozott egy katasztrófális döntést akkor, amikor áttette a jogosultságok meghatározását a NEAK-hoz.


NEAK-nál kell jogviszony-rendezési eljárást kezdeményezni. Mostanában már a NAV is odaküldi a panaszosokat, mert nekik is elegük van az egészből.

2021. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az sem lehetetlen, hogy mire kiküldték azt, hogy fizetned kell, addigra munkaviszonyt létesítettél, tehát majd idővel jön az, hogy a járulék-fizetési kötelezettséged megszűnt. Nem tudhatjuk.


Mikor helyezkedtél el?

2021. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Március 1.-étől
2021. márc. 12. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!