Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jobb-e attól az Életút Önkénte...

Jobb-e attól az Életút Önkéntes Nyugdípénztár, hogy töredéke a felszámolt költség a többihez képest, vagy van valami hátulütője az olcsóságnak?

Figyelt kérdés
Az MNB üzemeltet egy teljes költség összehasonlító kereső oldalt (tkm.mnb.hu), ahol minden termék 10-20 éves költsége megnézhető és sorbarendezhető. A nagyok, AEGON, Prémium önkéntes nyugdíjpénztár költsége 1.5% körül van, míg ha sorba rendezem, látszik, hogy néhány zárt pénztár mellett a második helyen van 0.3% körüli költség értékkel az Életút Önkéntes Nyugdíjpénztár, amiről nem tudom, érdemes-e emiatt a takarékosságomat itt indítani. Sose hallottam róla, de van még más olcsó is. Honnan tudom, hogy megbízható-e? Mi szavatolja, hogy az összeg 20 év múlva is ott lesz?? Vagy egyáltalán ez most egy nagy felfedezés, amiben az MNB segített (mert az ügynökök nem említik csak a drága megoldásokat meg a biztosításokat forszírozzák) vagy félrevezető táblázat?

2021. márc. 14. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az osszes nyugdíjpénztár rosszabb mintha allampapirba raknad a penzed.
2021. márc. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy költsége nincs, de hozama sem.
2021. márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Alapból nagy bizalom kell ahhoz a mai világban, hogy valaki egy termékbe tegye a pénzét 20+ évre. Én nem is javasolnám, lásd hogy jártak anno a magánnyugdíjasok, de ha már hajthatatlan az ember, akkor inkább olyat válasszon, ami feltételezhetsően nem fog eltűnni, bedőlni, csődöt jelenteni, stb. Ezek pedig én azt gondolom, a nagyok.
2021. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

3: nyilván a bizalom a legfontosabb, ezért is keresem, hogy hol itt a bibi. amit tudtam átszámoltam, adókedvezmény, cikkeket elolvastam, de konkrétan nem találtam meg, hogy van-e valami gond az alacsony TMK teljes költségű nyugdíjpénztárakkal. A bankmonitor kiszámolójában, amit alább linkelek, kifejezetten ki lehet választani az alacsony TMK-jú pénztárakat a legördülő szűrőben. Valami miatt lényeges ez a szempont, de tapasztalati információ nincs.

2: utánanézve az Életút a negyedig legnagyobb hozammal rendelkezik,

[link]

(hozam szerinti rendezést a legördülőből lehet kiválasztani) - csúnyán lepontoztam a válaszadót

1: hozam, költségek, adókedvezmény, sokösszetevős kérdés ez, ugyanúgy minth amikor a NYES-szel hasonlítjuk össze. kíváncsi lennék, hogyan jött ki ez a frappáns válasz

2021. márc. 16. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Jajj ez a csúnyán lepontozás nagyon szarul esett. Megtaláltad a bank monitort és akkor te vagy a pénzügy királya?


Nézd meg kicsit közelebbről ezt a beszámolójukat, és egyértelmű lesz, hogy a nyomorult és lesajnált Máp+ is több hozamot termelt volna, mint némelyik alapjuk.

2021. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Link: [link]
2021. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt számít a portfólió, van ami nem hoz semmit van ami minden csodakötvénynél többet, másrészt jár a 20% adójóváírás minden évben. Ezzel nem tud versenyezni a csodakötvény.
2021. márc. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De az adó- és költségmentességével simán behozza.
2021. márc. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tévedés. Még egy UL is jobb, megfelelő alapban. Egy ÖNYP-nek meg pláne alig van költsége, adóvonzata is csak korlátozott ideig.
2021. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az UL az két embernek jó, és egyik sem a szerződő.
2021. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!