Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki tudna segíteni nekem...

Ki tudna segíteni nekem abban, hogy az Aviva Prospero esetében hogy alakul az éves költség elvonás? Nem tudom kiszámolni!

Figyelt kérdés
500eFt éves díjú szerződés esetén ami 2008 júliusában indult, eddig kb 500eFt-os vontak el... hogy alakul ez a további években?

2012. szept. 28. 08:39
 1/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
0%
Sajnos ez egy Brokernetes termék, így sehol sem lehet fellelni a költségszerkezetét (nem véletlenül sajnos).
2012. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én írtam privátban egy javaslatot. Úgy lehet.
2012. okt. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

Bár elég régi a kérdés, de azért hozzászólnék. Az első válaszoló tökéletesen téved, a szerződési feltételed 4. számú melléklete tartalmazz a költségelvonást, illetve az ügyfélszolgálat pontosan elmagyarázza a tételeket.

Illetve még egy dolog: Prosperónál az 1. két év befizetését elkülönítik kezdeti egységekre, ez a szerződés teljes tartamára vonatkozó költségeket fedezi, mint működési költség. Jutalékok, fenntartás, szerződéskötés stb, valamint ebből fedezik az első két évben a havi díjakat is. Havi díj lehet a nyilvántartási díj, ha van kockázati díj, akkor az is. A 3. éves befizetésed már megtakarításra fog menni, tehát az már nem megy hozzá a költségekre elkülönített összeghez, mert akkor minden évben egyre több lesz a költség, az meg ugye nem reális. Tehát minden évben csökkeni fog a költségelvonás. Prosperónál egy 11 vagy 13 %, attól függően, hogy 15 évnél kevesebb vagy több időre kötötted a szerődést. A költségeket 10 évig vonják, és mivel az első két év befizetése alapján, így folyamatosan csökken, hiszen csökken az alap, amire a 11-13 %-ot számolják, de addig is befektetés alatt van. Az elvont költségből ítélve elég magas díjjal indíthattad, legalábbis nem minimális díjjal.

Remélem tudtam segíteni, vagy azóta már megoldódott a probléma :)

2013. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!