Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosító mondja fel a...

A biztosító mondja fel a lakásbiztosítást. Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés

A díj természetesen rendesen volt fizetve (automatikus beszedéssel), 4 éve, a lakásunk megvételétől van náluk lakásbiztosításunk.

Ma egy rövid ajánlott levélben tájékoztatott a biztosító, hogy élnek a felmondási jogukkal, és bontják.

Ismerőseim is azt mondják, ilyet még nem is hallottak, hisz a biztosítók inkább kapkodnak az ügyfélért.

Volt ugyan kárbejelentésünk, a 4 év alatt kb. 120 ezer forint értékben kaptunk pénzt a biztosítótól, ennek nagyját az elmúlt egy évben egy társasházi szennyvízcsőcsere kapcsán. Soha panaszom nem lehetett rájuk, mert a kárrendezés mindig zökkenőmentes volt, hamar fizettek, csak jót mondtam róluk idáig mindenkinek, de most nem értem a dolgot.

Nyilván a biztosítónak az a jó, ha az ember csak fizet évekig kárigény nélkül, de hát ez akkor is furcsa. (Ilyen alapon akinek pl. biztosítottként leég a háza, többé nem biztosítja senki?) Még azt is érteném, ha mondjuk a díjon emelnének a kárigények miatt, de semmi egyéb ajánlat nem érkezett.

Még nem beszéltem velük. Első gondolatom az volt, ha tényleg így bánnak egy ügyféllel, egy telefonhívást sem érnek nekem a továbbiakban.



2021. máj. 28. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Mennyi az éves díj? Ha 3 egymást követő évben több pénzt fizetnek károkra, mint az éves díj, szinte automatikusan felmondják a szerződést, legalábbis társasházban több ilyet láttam már.
2021. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mindkét fél felmondhatja évfordulóra. Aktuális politika miatt is lehet, nem csak sok kár miatt. Hidd el, van bőven bevétel, sokszázezernyi lakás szerződés. Azért eggyel több vagy kevesebb mit se számít. Kötni kell máshol aztán szép napot.


"Ilyen alapon akinek pl. biztosítottként leég a háza, többé nem biztosítja senki?" - a biztosító nem tudja hogy egy lakás valaha leégett mivel automatikus kockázatelbírálás van, élesedik azonnal, meg semmit se jelent a későbbiekben.

2021. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Kötni kell máshol aztán szép napot."

Pontosan. Van sok netes kalkulátor, vagy bemehetsz egy alkuszhoz is, meg olcsóbb is lehet, mint eddig.

2021. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

25 ezer körül lehet az éves, negyedévenként 6000 valahányszáz ft.

Akkor erről lehet szó az esetünkben. Köszönöm az infót!

Már találtam olcsóbbat kalkulátorral.

2021. máj. 28. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Mind két fél élhet felmondással. Ez így teljesen normális. Ha megnő a biztosító kárhányada dönthet úgy, hogy felmondja a szerződést.

Írj rám privátba és kalkulálok én is egy díjat ha gondolod. Nálunk most csökkentek a díjak.

2021. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!