Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » NAV értesítés TB fizetéskor?

NAV értesítés TB fizetéskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Talán buta kérdés, de úgy alakult ,hogy júniustól magamnak kell fizetnem a TB-t. Ezt ügyfélkapun keresztül le is kérdeztem és ott is van, hogy EÜ járulék fizetése lesz kötelező erre a hónapra. Azt tudom, hogy már nem kell bejelentgetni semmit, a NAV automatikusan látja kinek kell fizetni és értesít. Annyi lenne a kérdésem, hogy nem tudjátok-e azt, hogy ha van ügyfélkapum, akkor csak ott értesítenek-e vagy esetleg levélben is fognak. Ha pedig levélben értesítenek automatikusan kinézik-e a jelenlegi lakcímem vagy esetleg előfordulhat hogy nekik még egy előző van meg és oda küldik? Remélem az előbbi, elég kellemetlen lenne ha az előző lakcímemre megy.

2021. jún. 1. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, a tárhelyedre küldik először. Ha ott 30 napon belül nem olvasod el, elküldik postán is. De addigra már késedelemben leszel. Bár 6 hónap késedelemig nem lesz következménye, csak utána érvénytelenítik a taj számod.
2021. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha pedig levélben értesítenek automatikusan kinézik-e a jelenlegi lakcímem vagy esetleg előfordulhat hogy nekik még egy előző van meg és oda küldik?"


A NAV az országos lakcím-nyilvántartó adataiból dolgozik. Senki nem "néz címet", a rendszer automatikusan oda küldi, ahova be vagy hivatalosan jelentkezve lakcímre.


Ha előbb indít a rendszer egy levelet, mint ahogy átjelentkeztél volna az új címre, akkor logikusan a régi címre fog érkezni még a levél.

2021. jún. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok. Nekem május 16.-tól kell fizetnem. Másfél hétre rá kaptam levelet amiben volt 3 félig előre kitöltött csekk meg információk a fizetésről (határidők, mit hogyan stb.). Én nem csekken fizettem be az májusit, hanem átutalással. Ügyfélkapum is van, oda nem jött semmi erről, szóval szerintem csak postán értesítenek.
2021. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!