Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik a legjobb egészségpénzt...

Melyik a legjobb egészségpénztár szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egészségpénztárat kötni, mert lassan érkezik a gyerek, meg egy szemműtét is kilátásban van. Ki milyet kötött és miért? Melyiket ajánlanátok?

2021. szept. 10. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod rendszeresen használni, csak egyszeri pénzkivételre, akkor szerintem az Életút a legjobb, annál a legkisebbek a levonások.

Cserébe nincs hozzá kártya meg mit tudom én mik, amit más pénztár nyújt pluszban.


Nekem ez van.

Online lehet nyitni, online be lehet küldeni mindent, ha kérdezek válaszolnak.

A többivel nincs tapasztalatom, csak látom, hogy (általában) drágábbak.

2021. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Jó kérdés ez, mert ha tényleg visszaadják az szja -t akkor idén kötni sok értelme nincs.
2021. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Havi befizetést is szeretnénk, nem csak az egyszeri befizetést, mert gondoltuk, hogy akkor ebből vennénk a gyereknek a pelenkát és hasonlókat is.

Az szja visszatérítés meg érdekes dolog, mert azért annak a részleteit még nem ismerjük. Szóval oké ami be lett ígérve, de mi van azokkal, akiknek mondjuk csak októberben lesz gyerekük. Ők is az összes szja-t visszakapják vagy csak a születés utánit. És azért jó lenne, ha ez minél hamarabb kiderülne, mert akkor még lenne értelme idén megkötni, ha csak a szülés utánra vonatkozna az adóvisszatérítés.

2021. szept. 10. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem OTP-nél van, elégedett vagyok. Gyerkőcre befizettük a maximumot és meg is kaptuk. Most ebből megy a gyes kiegészítés meg a lakáshitel.

20% hozam, 2-4% a levonás (azt hiszem 150 ezer Ft-ig 4, felette már csak 2).

Ha igaz a visszatérítés vesztettem 20 ezer ftot, de nyertem 130-at. Ha nem igaz, akkor vesztettem 150-et. Szóval én befizettem.

2021. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Inkább 4-8% az a levonás, nem 2-4.


"belépési díj: 2000 Ft

a befizetett összeg levásárolható: 100 000 forintig a befizetés 92 százaléka, fölötte a 100 000 forintot meghaladó rész 96 százaléka

egyszeri kártyadíj, 3 évre: 2900 Ft"


750ezer forint befizetésnél 34 ezret vonnak le. (4,6% átlagban)


Életútnál a max 750ezres befizetésre 20ezret vonnak le. (2,65%)


Nyilván nem annyira számít úgyis ingyenpénz. De én nem szeretem a lehúzást :)

Életút nem ad egészségkártyát, de nem is hiányzik. Akinek az fontos, az ne oda menjen :)

2021. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Prémium Egészségpénztárnál vagyok, én fizetem önként, nem a munkáltató. Azzal elégedett vagyok, hogy lehet pl beszkennelve vagy lefényképezve beküldeni számlát, nem kell postázni. A fedezetlen számlákat sorba állitják, részteljesítéseket végeznek belőle, úgy tudom az OTP nem fizeti és nem állitja sorba azokat a számlákat, amikre épp nincsen fedezet (nem tudom ezen változtattak-e mostanában). 6000 Ft a minimális havidíj. Internetes/mobilos applikáció van.

Ami nem tetszik: amióta beolvadt még néhány pénztár, azóta lassult az ügyintézés. A beküldött számlákat több nap vagy 1 hét mire jóváhagyják, az egyik nap reggel átutalt pénzt kb 2-4 nap mire jóváirják, régen volt hogy hétfőn elutaltam a pénzt, kedden jóváirták, a sorban álló számláim ebből már szerdán kifizették a bankszámlámra... Karácsony környékén irtó lassú az ügyintézés.

Összességében elégedett vagyok, a kártyadíjat sokallom (fejből nem emlékszem mennyi), meg az említett belassult ügyintézés nem tetszik. Nem tudom más pénztárnál mennyi az átfutási idő.

2021. szept. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

#2 vagyok, #3 -ra reagálnék


Az mindegy, hogy egyszer vagy apránként fizeted be az összeget, adókedvezmény ugyanannyi. Lehet van ahol havi befizetést elvárnak, (ahol én vagyok pl. igen) de ez fölött teljesen mindegy ha többet fizetsz azt havonta, vagy évente fizeted be.


Viszont ha nincs adókedvezmény (vagy ha úgyis visszakapnád enélkül is) akkor mi értelme befizetni egészségpénztárba?


Kevesebbet fogsz tudni költeni mintha csak félre tetted volna a bankban. Mondjuk befizetsz 300ezret, abból van belépési díj, ha kártyát kérsz akkor annak a díja, van működési költség (kb. ez a legnagyobb 2-8%). Marad 280 talán. Mindez csak azért nem érdekli az embereket, mert kapnak 45 adóvisszatérítést, így mégis plusszba jönnek ki a levonások után is. Na de anélkül?


Persze a jövőbe nem látunk. Lehet nem is fogják visszaadni az szja -t, bár választások lesznek, szóval ki tudja.

2021. szept. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# Az adóvisszatérítés maximalizálva van, így lehet valakinek olyan jövedelme, hogy mindkettő belefér.

Egyébként igazad van.

Nekem OTP-s van, a többivel nincs tapasztalatom. Számomra szempont lenne, hogy a lehető legtöbb hellyel szerződött partner legyen, ez az OTP-nél jól teljesül. Viszonylag gördülékeny az ügyintézés is, így nem panaszkodom.

2021. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!