Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi értelme nyugdíj-előtakaréko...

Mi értelme nyugdíj-előtakarékosságot kötnöm, amikor interneten meg tudom nézni, hogy az egyes nyugdíjalapok mikbe fektetnek, és én magam sokkal jobb feltételekkel tudok ugyanazokba a részvényekbe és kötvényekbe fektetni?

Figyelt kérdés
Ha brókeren keresztül részvényekbe fektetek, ott sokkal kisebb a bróker jutaléka, mint a nyugdíjpénztárak esetében a bank haszna. És ezen felül sokkal szabadabban tudom ki-be rakni a pénzemet a szükségeimnek és lehetőségeimnek megfelelően. Nem kell 30-40 évre elköteleződnöm egy szolgáltatás mellett úgy, hogy azt sem tudom, hogy 5 év múlva mi lesz.

2021. szept. 20. 21:42
A kérdező szavazást indított:
részvényekbe
nyugdíjpénztárba
nemesfémekbe
lakásba
kriptovalutákba
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a célcsoport. Olyanoknak van, akik nem akarnak ezzel foglalkozni.


De azért hozzátenném, hogy statisztika alapján rosszabb össze-vissza pakolgatni a pénzt, mint nyugton ülni, úgyhogy sokaknak azért lehet jó ez, mert nem tudják piszkálni.

2021. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"amikor interneten meg tudom nézni, hogy az egyes nyugdíjalapok mikbe fektetnek"


Neked nem lesz költséghatékony másolni egy intézményi szereplő portfólióját.

Az irány, amit keres, egyébként jó, csak részvény ETF-t érdemes venned egyedi részvény helyett.

Pl. Vanguard FTSE All World Acc TBSZ-re vásárolva.


Vagy ha szeretnéd kihasználni a 20%-os szja visszatérítést, ami a nyugdíjcélú megtakarításokhoz van, akkor NYESZ. Azon vehetsz (csak forintos) részvényt, etf-t, befalapot.

2021. nov. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!