Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fundamenta lakáskasszát...

Fundamenta lakáskasszát akarok kötni. Mi a véleményetek, tapasztalototok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Addig nincs gond amíg fizetni kell.

Ha hozzá akarsz jutni a pénzedhez az viszont kész cirkusz.

90 nap a kiutalási periódus. Tehát 3 hónappal a tervezett felhasználás előtt el kell kezdeni az ügyintézést.

A lakáscélú felhasználás igazolásánál ha nem elég meggyőzőek a beküldött számlák akkor a fundamentának joga van a te költségeden ( !! ) kiküldeni egy szakértőt aki leellenőrzi a számlák valóságtartalmát.

2010. szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
egyetértek az első válaszolóval.
2010. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak lakáscélra tudod felhasználni, hogy a maximális állami támogatást igénybe tudd venni 20 ezer havonta a törlesztő részlet, ennyi pénzért egy jó megtakarítást érdemesebb csinálni, amit bármire felhasználhatsz.
2010. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
A lakáskassza az egy jó dolog. Írj privátba, és akkor adok róla még több információt.
2010. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hu hát már elég sok kérdés volt erről..én egy független pénzügyi tanácsadó cégnél dolgozok, ha szeretnéd készíthetek veled egy elemzést, elbeszélgethetünk róla, mi lenne a te konkrét esetedben a legjobb, mert kétlem , hogy a fundamenta...
2010. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem hozzászólóval, amikor a konkrét célok fel vannak mérve és látja az ügyfél, hogy mennyi más lehetőség közül választhat a Fundamenta eltörpül.
2010. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szia!

Én csak ajánlani tudom, ha tényleg lakáscélra akarod költeni. Mivel más állami támogatás nincs, -mert tavaly nyáron mindet eltöröltek-, szerintem hülyeség lenne kihagynod ezt az ingyenpénzt a lakásodból. Az előttem szóló, aki a kiutalásról írt, neki üzenem, hogy nem így történik a dolog.

Ja, és ami a hab a tortán, hogy az ügyfeleknek nagyon sok évet, és sok-sok pénzt tud spórolni a Fundamenta a sima banki hitelekhez képest.

Ha komolyan érdekel, írj egy mailt privátban, és elmondom szívesen, hogy működik valójában.

2010. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a maximális állami támogatást ki lehessen használni 20 ezer forintot kell rakni havonta akkor 72 ezret kap ez az ingyen pénz. 4 éves futamidő alatt 960 ezer forintot raksz be 288 ezer az állami támogatás és 81.504 ft a betéti kamat. Tulajdonosnak kell lenni, hogy igénybe tudja venni az állami támogatást. A kiutalás 90 nap e Fundamenta honlapján is ez van.
2010. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

a fundamentával a legnagyobb probléma, hogy soha nem tőkésítik a pénzt, nagyon szépen hangzik a 30%-os állami támogatás, de lássuk csak mi van a színfalak mögött...

8 évre tudod már csak kötni, és csak lakás célra

20ezer forintos fundamentával számolva:

8év = 1.920.000Ft

támogatás = 576.000Ft

össz:2.496.000Ft

nem rossz de nem számoltunk inflációt, de nem is ez a legnagyobb probléma hanem

1 év, befizetsz 240.000-et 30%-támogatás 72.000Ft

2 év, befizetsz 240.000-et 30%-támogatás 72.000Ft

és itt a bibi, nem a már összesen befizetett 480.000Ft-re kapsz támogatást hanem minden évben csak arra a 240.000Ft-ra... kamatos kamat efektus zéró...

és mi van a nyolcadik év végén? kapsz 500.000Ft aminek felét elvitte az infláció, ott vagy, hogy 2,5 millióval nem tudsz sok mindent kezdeni ha új lakást akarsz, vehetsz rá fel hitelt még ennyit és akkor van 5 misid. nagyon nagy biznisz... ha kíváncsi vagy hasonló turpisságokra vagy értelmes megoldásokra írj...

bye

2010. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem éri meg a látszat ellenére sem, engem átvert az OTP.Óvakodj az OTP lakáskasszától és a fundamentától is.
2010. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!