Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ilyen esetben fedezi a biztosí...

Ilyen esetben fedezi a biztosításom?

Figyelt kérdés

Melléképületem hátsó falazata megrogyott, a hátsó fal kifelé dől, nem merek a közelébe se menni.

Biztosításom van csak nem mertem még vele kapcsolatba lépni a biztosítóval.

Az érdekelne, hogy meg kell várnom, hogy kidőljön - összeomoljon, hogy fedezze a biztosítás?

Statikust hívnék ha ő állapítaná meg a veszélyességét fedezné a biztosításom?

Volt már valaki hasonló helyzetben?


Köszönöm szépen!



2021. okt. 16. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Mi van a biztosítási szerződésben?
2021. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Építési hibára, szerkezeti elöregedésre általában nem fizet. Természeti károkra fizet. De igaza van az elsőnek. Meg kell nézni mi van a szerződésben.
2021. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Biztosítva van az az épület is. Az, hogy miért rogyott meg nem tudni. Kb 10-15 éves épületről van szó, nem mostanság épült. 2 éve vettük meg, nem volt semmi baja addig amíg múltkor volt egy frankó áztatós eső. Gondolom az is közre játszott, hogy a szomszéd földmunkás gépekkel letolatta a portáján és a szóban forgó épület mögött is. Mi földdel vissza temettük mert arra már nem voltak hajlandóak. Bár ez csak az én elképzelésem. Nem biztos, hogy ezért történt.

Szóval nem vagyok biztos benne, hogy álná e a biztosító és ez természeti kár e vagy sem.

2021. okt. 17. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha a szomszéd földmunkái miatt rogyott meg, akkor neki kell fizetni
2021. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A természeti károkra fizet.

Célszerű lett volna a nagy esőzés után rögtön lejelenti, hogy a víz alá mosta.

2021. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 evenslol ***** válasza:

Szia!


Attól függően, hogy mi szerepl a biztosítási szerződéseben fizethet rá a biztosító.


Viszont az alap biztosításokban ilyen jellegű kár (földcsuszamlás mivel ebbe a kategóriába sorolható a leírásod alapján) nem szerepel.


A másik probléma, hogy ha valóban esőzés volt is és ez okozta valamint ez szerepel a biztosítási szerződésben. Akkor bizonyára tisztában vagy vele, hogy kárbejelentési kötelezetséggel rendelkezel. Ez biztosítótól és biztosítástól függően eltérhet, hogy ez mekkora időintervallum általában 3 nap a kár észlelésétől számítva. Ha ezt elmulasztod akkor a biztosító nem köteles fizetni.


Opcióként választhatod a szakértő általi kivizsgálást amiben ha megállapítják, hogy a szomszéd által végzett munkálatok okozták a kárt akkor pedig az ő biztosítója felé kell bejelentést tenni és az ő biztosításuk kárára leszel kifizetve. Amennyiben nem rendelkeznek biztosítással úgy feljentést tehetsz irányukba és úgy a te biztosítód fizetheti ki a károdat amit ők peres úton hajtanak be a szomszédodtól.


Remélem, hogy tudtam segíteni.

2021. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!