Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kötelező felelősség biztosít...

A kötelező felelősség biztosításnál a legutóbbi műszaki vizsga dátuma miként befolyásolja a díjszabást?

Figyelt kérdés
A kocsit nem üzemeltetem már jó ideje, és ideiglenesen ki is van vonva a forgalomból, de a biztosítást nem szüntettem meg, csupán a forgalomból kivont időszakra visszaigényelem a díját. A műszakija már le van járva 2 éve. Most kéri a biztosító, ahogy adjam meg a legutóbbi sikeres műszaki vizsga időpontját ami 4 éve volt. Ez drágítani foglya a biztosítási díjat vagy csökkenteni?
2021. okt. 31. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg egy kalkulátorban, hogy számít-e.

Akár egy netriskhez hasonlót vagy egy biztosító saját kalkulátorán.

Szerintem nem fog számítani.

2021. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretem szerint az Allianz az egyetlen biztosító, amelyik a legutóbbi sikeres műszaki vizsga időpontját figyelembe veszi a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjának megállapításához. Ha a szerződéskötés, illetve az évforduló napjához (nálad ez lehet) képest 180 napon belüli, akkor adnak 15% kedvezményt (0,85 a szorzója); minden más esetben – akkor is, ha a szerződő nem ad meg ilyen adatot – 1 a szorzó, azaz, nem változtat a díjon.

Mivel ez legfeljebb kedvezményt jelent a szerződő üzembentartó javára, ennek az adatnak a nem közlése nem tartozik az adatközlési kötelezettség megszegése miatti, a biztosító esetleges kártérítési kötelezettség alóli kimentési lehetőségei közé. (A fordítottja igen, ha valaki hamisan állítja a 180 napon belüli sikeres műszaki vizsgát, és így jogtalan előnyt kap a díjból.) Aki nem jogosult kedvezményre, feleslegesen közölne ilyen adatot; illetve, ha jogosult rá, akkor sem köteles igénybe venni.

2021. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!