Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosítás lejárati...

Életbiztosítás lejárati összege mi alapján van meghatározva?

Figyelt kérdés

Meg tudom ezt nézni valahol?

Van egy aegon-os életbiztosításom, 2010ben kötötték és 2025-ben fog lejárni. A lejáratkor milyen összeget fognak visszautalni, ha nem akarom meghosszabbítani? Mi alapján számolják ezt? Hol tudnám megnézni?

Köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 17. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Egy életbiztosításhoz sok adatot kellett megadni, pl: életkor

Én tudom az enyémet..

A havi fizetendő összeg, amiből majd származik a visszafizetés is változó.

A biztosító ad ajánlatot kisebb-nagyobb kockázatra például.

Végkövetkeztetés: ezt itt fentiek miatt senki nem tudja Neked megmondani.

Ez egyedül a kezedben lévő szerződésben van leírva.

Mit mondjak? Olvasd át!

2021. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szart sem érek a válaszoddal, de kösz.
2021. dec. 18. 09:57
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

De!

Megtudtad, hogy lehetetlen megválaszolni.

A kötéskori idején is sok változó van (életkor, biztosítási eseménykor fizetendő összeg, ami lehet-több kevesebb az akkori választás szerint ami befolyásolja a lejáratkor kapható összeget, és így tovább.

Sajnálom, hogy nem hámoztad ki a lényeget.

2021. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha már ilyen erős jelzőt használtál, az, inkább érvényes a kérdésedre. Bár, ezt tetted, én csak tájékozatlannak nevezlek.

Sehol nem tudod megnézni a végösszeget. A szerződés feltételei alapján, különböző matematikai, statisztikai, gazdasági modellekkel számolva, lehet becsléseket végezni, de ez olyan, mint a tőzsdézés.

Évente, számos feltétel alapján (pl. infláció, a biztosító befektetési hozamai, a befizetett díjak stb.) számolják ki az akkor érvényes szolgáltatási értékét (mennyit kapnál, ha akkor járna le, a kérdésed alapján a 15 év), illetve a visszavásárlási összegét (amit akkor fizetnének, ha akkor, határidő előtt megszüntetnéd a biztosítást). Ez teljesült, ez biztos; erről rendszeresen meg kell kapnod a tájékoztatást.

Ha csak az inflációt veszem, akkor még az ezévit sem lehet tudni, nemhogy a 2025-ig hátralevő évekét. És a többi befolyásoló tényezőt sem.

2021. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy a végösszegre vagyok kíváncsi, ott van a kérdésben, "mi alapján van meghatározva, hogy számolják".

Nyílván nem lehet megmondani, hogy az összeg mennyi lesz, mivel évrőle évre többet fizetek. Csupán arra voltam kíváncsi, hogy a lejárati összeg a biztosítási összeg, vagy a pénzalap összege, vagy valami % alapján számolják, illetve, hogy hol tudom megnézni ezt. Kötvényként\szerződésként összesen 3 db A4es papírunk van, ami kb olyan kinézetre, mint egy oklevél és semmi nincs rajta, csak h életbiztosítás, kórházi kezelés, illetve baleset esetén számítják, semmi mást nem kaptunk(mivel ugye eleve nem én kötöttem).

2021. dec. 18. 12:30
 6/9 Katoonene ***** válasza:
54%
Életbiztosítást nem kapsz vissza. Valamivel kevered.
2021. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan megtakarítási forma, amelyik a futamidő alatt biztosítás is, és lejártával x összeget lehet felvenni.
2021. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%

6: létezik megtakarítással kombinált életbiztosítás, bizonyára ilyenről van szó.


Kérdezőnek: ha 2010-ben kötötted, és 2025-ben jár le, akkor a futamidő nagy része már lement. Legrosszabb esetben az utolsó éves egyenlegközlőn látod, hogy mennyi a megtakarítási rész jelenlegi értéke, ebből nagyjából tudsz következtetni, hogy mennyi lehet a vége. Persze ez nagyban függ attól, hogy milyen kockázatú alapokban van a pénz. Kis kockázatnál elég jól közelíthető (ott nem lesz nagy hozam, de veszteségtől sem kell tartani), magas kockázatú alapoknál bármi lehet. Esetleg azon is érdemes lehet egyébként elgondolkodni, hogy a futamidő vége felé kisebb kockázatú alapra válts.

2021. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A biztosító minden évben küld egyenlegközlőt nekem.Szerintem neked is.Ha véletlenül ezek elkeveredtek,és bemész egy ügyfélszolgálati irodába,ott megmondják a jelenlegi visszavásárlási értékedet.Ez fontos,ezt tudnod kell,hiszen így tudod nyomon követni a megtakarításodat.Nekem határozatlan a lejárata tehát bármikor kivehetem.Hogyha olyan a szerződésed ahol fíx összeg van akkor azt,de legtöbbször különböző alapokban van elhelyezve ami mindig változó,éppen milyen a tőzsdék állása.Így azt hogy mennyit kapsz vissza pontosan senki nem fogja tudni megmondani,de például nekem van egy olyan papírom is amit a szerződéskötéskor a kötvénnyel kaptam kézhez,ott kiszámolták különböző hozamfeltételezéssel hogy a mikor mennyi lesz az adott évben a megtakarításom,akkor ha 0% ha 5% ha 10%-os hozamot ér el.Ezeket az információkat kötelező megadni,így ha beméyz egy ügyfélszolgálathoz akkor segíteni is fognak neked ebbe.

2022. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!