Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Autóbiztosítás esetén az...

Autóbiztosítás esetén az alábbi helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egy hete van a nevemen az autó, de nagy valószínűséggel jövő héten el is adom. Csekket még nem küldött a biztosító, de a netes szerződés kötés az már meg volt ugye, tehát van kötvényszámom már. Mit tudok tenni annak érdekében, hogy a teljes éves biztosítási díjat ne kelljen befizetnem? Ha jelzem időben a biztosítónak, akkor csak részdíjat kell fizetnem? Olyan szerződést kötöttem, ahol egyben kifizetem az éves biztosítási díjat.
2022. jan. 26. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Kifizeted az éves díjat és visszautalják a különbözetet.
2022. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az első írja. Felmondáskor időarányosan visszatérítik a díjat.
2022. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hiába szeretnéd a részdíjat, mert a biztosítási éven belül csak akkor módosítható a díj, ha kiderül, hogy a szerződő a díjat befolyásoló valótlan adato(ka)t adott meg.

Egy héten belül azért nem küldték a szerződést, csekket, mert 15 napjuk van az adatok ellenőrzésére; még nem végezték el. Amit kaptál, az, szerződésajánlat visszaigazolás. Persze, ez is megfelelő dokumentum az átíráshoz, illetve a közúti közlekedéshez.


Esetleg segíthet a jogszabályban biztosított türelmi idő.

Az esedékességtől (esetedben a szerződés kezdőnapja) 60 nap türelmi idő van a díj megfizetésére. Ezalatt fennáll a biztosító helytállási kötelezettsége, azaz, él a biztosítás. A 60 napon belül történő megfizetésnek nincs következménye, úgy számít, mintha az esedékesség napján megtörtént volna a megfizetés.

Ez hosszú idő, és a biztosító üzletszabályzatától függ, hogy ilyenkor hogyan jár el. Ha más lesz a nyilvántartásba bejegyzett üzembentartó (és egyben tulajdonos is, de a KGFB szempontjából az üzembentartó mivolta számít), akkor a te biztosításod érdekmúlással megszűnik. A nyilvántartásbeli változásokról a biztosító elektronikus értesítést kap.

És itt számít az, hogy mi a biztosító eljárása. Bőven 60 napon belül küldhet új díjkivetést, semmissé nyilvánítva a szerződésbeli eredeti díjat, ekkor elég csak ezt az időarányos díjat megfizetni. De, várhatja a szerződésbeli díj megfizetését (a 60 napból több mint nem szép kicsúszni), aztán a túlfizetést visszautalja.


(Más, de ha az, aki tőled megveszi, azt a szerződést, amin te vevő vagy, azzal együtt, amin számára eladó vagy, viszi az átíratáshoz, bemutatva a folytonosságot a nyilvántartásbeli tulajdonostól őhozzá, te ettől még a NAV ügyfelévé válsz, mint aki illetménybevételtől fosztotta meg az államot. Ugyanis, nem fizeted meg a vagyonszerzési illetéket, aminek megfizetésére az adásvételi szerződésben is kötelezettséget vállaltál; de jogszabály anélkül is kötelez rá. A vagyonszerzési illeték fizetés kötelezettsége sem, mértéke sem függ attól, hogy egy napig, vagy sok évig vagy tulajdonos. Úgyhogy majd kapsz tőlük kéregető levelet, aminek nem tudsz majd ellenállni, és adakozni fogsz.)

2022. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!