Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megállapodás alapján szeretnék...

Pamu-1 kérdése:

Megállapodás alapján szeretnék Tb/EÜ ellátáshoz jutni. Kell ehhez valóban 1 év Magyarországi lakhatás igazolása ?

Figyelt kérdés

Mert a Teve utcai ügyintéző ezt mondta, 2 alkalommal is, bár a törvényre nem hivatkozott.

Friss magyar állampolgár vagyok, aki EÜ. biztosított akar lenni, (24 havi részlet befizetése előre, ezt is köszönjük), Nyilván lehet más módon is TAJ számhoz jutni, de ez most sürgős lett volna, Még befizetés ellenében sem akarnak TAJ számot képezni, jogosan hivatkoznak az egy év várakozási időre ? Melyik törvény alapján ?



2022. ápr. 1. 20:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Mikortól vehető igénybe egészségügyi ellátás a megállapodás alapján?


A megállapodás a megkötését követő hónap első napjától lép életbe, azonban csak a szerződéskötést követő 24. hónap első napjától jogosít 3 kivételtől eltekintve, teljes körű egészségügyi szolgáltatás igénybevételére. A megállapodás megkötését követő első hónaptól a 24. hónapig a megállapodás csak a sürgősségi ellátás igénybevételére jogosít."



"

2022. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Nincs itt valami félreértés? az egy év a 8000 forintos tb-nél van.
2022. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
1: Csakhogy az orvos nem utasíthatja vissza az ellátást, hivatkozva a TAJ rendezetlenségre (elvileg) a sürgősségit pedig mindenképpen meg kell csinálnia, fölösleges törvényi előírás ez a korlátozás, arra leszek "jogosult" a befizetéssel, amit az orvosnak amúgy is le kell rendeznie ??
2022. ápr. 1. 22:46
 4/31 A kérdező kommentje:
2: Arról van szó, igen, Nem tudtam megkötni, de hol írják elő az évet ?
2022. ápr. 1. 22:47
 5/31 anonim ***** válasza:
31%

3. Szerintem a jogászok jobban tudják mint amit te laikusként kiokoskodsz a szövegből.

Biztos vagyok benne h alapos ok van az időbeli megkötésekre.

2022. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg nemcsak biztos lenne, hanem tudná is a konkrét választ / törvényhelyet, ezért kezdtem a posztot ...
2022. ápr. 1. 23:57
 7/31 anonim ***** válasza:
34%

"Arról van szó, igen, Nem tudtam megkötni, de hol írják elő az évet"


Félreértés van a dologban.


Kérdező azt írja, hogy megállapodás alapján szeretne ellátáshoz jutni. Az nem ugyanaz a történet, mint amikor valakinek fizetnie kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot maga után, mert a tb. törvény szerint nem biztosított.

Egyébként a megállapodás alapján történő ellátásra jogosultságnál, ha megfizeted egy összegben a 24 havi járulékot, akkor jogosulttá válsz a belinkelt oldalon leírtaknak megfelelően az ellátás(ok)ra.

Tehát az ügyintéző nem végzi helyesen a munkáját.


A "bejelentkezni" járulék fizetése alá azért, hogy ellátásra jogosult legyél, más kategória. Azoknak, akikre ez vonatkozik, már van TAJ-számuk.


Kérdező! Állampolgárságod magyar. Van belföldi bejelentett lakcímed is?

2022. ápr. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7: LAKCÍM, ÁLLAMPOLGÁRSÁG VAN (1 hónapja lett), a TAJszám "képzését" a Teve utcai ügyintézők utasították el, megnézték hárman is
2022. ápr. 2. 10:48
 9/31 A kérdező kommentje:
8: TAJ hiányában viszont nem tudok magánvállalkozást indítani, amiből már fizetni lehetne a költségeket, ui: a Webes ügysegéd magánvállalkozást regisztráló programja a végén visszadobja a regisztrációt, a NAV nem veszi át személyesen a vállalkozói bejelentést, szó szerint azt mondták, hogy főállású magánvállalkozónak nem kell előzetes TAJszám, a programjukkal jelentkezzek be, de az a végén visszadob. Na, ez valami kafkai helyzet
2022. ápr. 2. 10:58
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
2022. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!