Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy Magyarorszá...

Miért mondják hogy Magyarországon lakhatási válság van, mikor itt a második legmagasabb arányú a saját lakás tulajdon?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy ostoba propaganda, nincs semmiféle "lakhatási válság". Vannak frusztrált emberkék, akik csodálkoznak, hogy pályakezdőként nem tudnak budai villát venni, de ez nem érdekes.
2021. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
albérlet árak és fizetések kapcsolata.
2021. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Illetve ingatlanárt is írhattam volna.
2021. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
2: ha az emberek nem lennének képesek megfizetni ezeket az albérletárakat, nem lennének ekkora albérlet-árak. Ez ilyen egyszerű.
2021. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

"itt a második legmagasabb arányú a saját lakás tulajdon"

Akárcsak a hitel


Pont ezért mondják többek között. De hál isten kezd kikopni a boomer generáció akik a nettó 170re vesznek fel 60 év hitelt

2021. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

"ha az emberek nem lennének képesek megfizetni ezeket az albérletárakat, nem lennének ekkora albérlet-árak. Ez ilyen egyszerű."


Tök jó, csak a lakhatási válság nem ezt jelenti...

2021. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"MÍG 2011-BEN EGY ÁTLAGOS CSALÁDNAK 4-5 ÉV ALATT MEGKERESHETŐ JÖVEDELEMRE VOLT SZÜKSÉGE, HOGY LAKÁST VÁSÁROLHASSON MAGÁNAK (VAGY A GYEREKNEK), ADDIG 2019-BEN EZ A CSALÁD MÁR 9 ÉVNYI JÖVEDELMÉBŐL VÁSÁROLHATTA MEG UGYANAZT AZ ÁTLAGOS FŐVÁROSI LAKÁST."


"A LAKÁSÁRAK EMELKEDÉSE NEMCSAK A POTENCIÁLIS LAKÁSVÁSÁRLÓK HELYZETÉT NEHEZÍTETTE MEG AZ UTÓBBI IDŐBEN, HANEM A BÉRLŐKÉT IS,


mivel a növekvő négyzetméterárakat nagy pontossággal követte a lakbérek emelkedése, mely így messze meghaladta a jövedelmek emelkedését”"


[link]

2021. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert 30 éves vagyok és nem tudok önállóan megfizetni egy albérletet, plusz nem tudok annyit spórolni, hogy legyen egy önálló lakásom. Én nem akarok saját tulajdonú lakást, többek között ezért: nehéz eladni, ha már öreg leszek, akkor inkább laknék egy idősek otthonában. A családosoknak szánt kedvezményeket se tudom igénybe venni, mert meleg vagyok, ami jó lett volna a lakástakarék, azt pont hogy megszüntették...
2021. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%
7: 2011-ben, az euróválságkor voltak irreálisan alacsonyak az ingatlanárak. Most értek el normális szintre
2021. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a saját tulajdonú lakások aránya, de ezen lakások jelentős része vidéki kis falvakban van, ahol az értéke is jóval kisebb. Azért van lakhatási válság, mert a fiatalok jelentős része Budapestre vagy más nagyvárosokba irányul a kedvezőbb munkalehetőségek miatt, de a ott már a komfortos lakhatás megteremtése problémát jelent neki. Hiába van valakinek saját lakás a nevén valami Isten háta mögötti faluban, attól még a fővárosban nem biztos, hogy kényelmesen tud meglenni még albérletben sem.

Ez a probléma viszont más országokban is hasonló, nem magyar sajátosság.

2021. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!