Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi történik az alábbi helyzetb...

Mi történik az alábbi helyzetben biztosítás? Ha egy biztosítóval kötök egészségbiztosítást, majd a szerződés megkötése után egy másikkal is kötök, de ez a másik ragaszkodik ahhoz, hogy előtte orvosi vizsgálaton estek át. Majd talál valamit a

Figyelt kérdés

vizsgálatokon ami miatt egyes betegségekre nem vállalja a biztosítást és végül megkapom


később azt a betegséget. Biztosító ezen problémákat vagy ha csak mivel a szerződéskötés után derítette ki a másik biztosító így ez nem számít problémának?


2022. máj. 9. 03:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az adott időszakra vonatkozóan nincs dokumentumokkal igazolható diagnosztizált betegséged és a biztosító csak egésszégügyi nyolatkozatot kér akkor 2 hónapos várakozási idő után szolgáltat,amennyiben a várakozási időn belül mégis kiderül valamilyen betegség akkor kizárhatja a szolgáltatási összeg kifizetését.Csak nagyértékű élet,egésszégbiztosításokra vonatkozóan kér a biztosító teljes kürű orvosi vizsgálatot,de abban az esetben sem biztos hogy kizárja az adott kiegészítőt ha talál az vizsgálat valami betegséget,egyes betegségeket pótdíj fejében bevállalják.
2022. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen betegség elmismásolása teljesen kizárt,mert vagy az előzmény kartonodból kiderül,amit minden biztosító bekér a háziorvosodtól mielőtt szolgáltat,vagy pedig bejön a várakozási idő,ami meg pont azért van,hogy biztosítási csalás nem tudjon bekövetkezni.De biztos vagyok benne hogy a kérdésedben nem volt semmi hátsó számdék,csak így tudtam érthetően leírni,hogy nagyvonalakban hogyan is zajlik ez.Amennyiben minden rendben van és a betegséged azután alakul ki miután már te megkötötted a biztsítást és a türelmi idő lejárt,akkor minden akadály nélkül szolgáltat a biztosító.

Az előző hozzászóló is én voltam.Csak ez lemaradt.

2022. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem az első dátum számít a papíron? Tehát ha olyan betegségem lesz ami már a panaszok előtt kialakult és a biztosítás kötés elott akkor nem ervenyes?
2022. máj. 9. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!