Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Autó vásárlás előtt állunk....

Autó vásárlás előtt állunk. Találtunk is egyet ami megfelelne viszont nincs rajta biztosítás de forgalomba van az autó. Igy hogy tudjuk megvenni addig el se indulhatunk az adott városból mig nem kötök rá biztosítást? Még próba körre se vihetem?

Figyelt kérdés
2022. júl. 21. 14:52
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
33%

"Igy hogy tudjuk megvenni addig el se indulhatunk az adott városból mig nem kötök rá biztosítást?"


Ha jelenleg lenne rá biztosítás, az akkor is megszűnik az adásvétel pillanatában. Tehát egyébként sem hozhatod el, amíg nem kötsz rá biztosítást (akár telefonról/laptopról is megköthető online). Azaz elhozhatod, csak ha balesetet okozol, akkor a teljes okozott kárt zsebből kell kifizetned.


"Még próba körre se vihetem?"


Elméletileg nem, gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, mint biztosítás nélkül hazavinni: ha kárt okozol, akkor zsebből fizeted az okozott kárt. Illetve ha rendőr megállít próbakörön, akkor nem fogja meghatni, hogy te épp megvennéd és próbakörön vagy.

2022. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Ez minden autónál így van, hogy addig nem hozhatod el amíg nem kötsz rá egy kötelezőt. Azt megkötni meg kb. 15 perc, és mehet is az ember.
2022. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Online felmész pl a Nterisk oldalára és ott megadod a szükséges adatokat a forgalmiból, kalkulál neked pár pillanat alatt és a legkedvezőbb ajánlatot megkötöd, akár rajtuk keresztül online vagy a kiválasztott biztosító honlapján (be is tudod fizetni) onnantól él a biztosítás.

Vagy ha ez bonyolult, elmész a postára és ott megkötöd a Posta biztosító ajánlatával (gyanítom drágább lesz)


Napra kötik, tehát még az aznap kell amikor megveszitek, különben több ezres késedelmet számolnak rá.



Ha megkötöd és megveszed az autót, de valami nem úgy van mégsem ahogy mondták, akkor 8 napig visszacsinálható a dolog, a biztosítás pedig visszamondod, visszautalják a pénzt (nem a teljes összeget )

2022. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öhm én úgy tudom addig át sem irathatod amíg nem kötsz rá biztosítást. Kipróbálhatod mert miért ne sőt meg is veheted így és használhatod de ha balesetet okozol magad fogod fizetni és azt hiszem a rendőr ha megállít sem nyersz nála plusz pontot azt nem tudom büntet e miatta. Ha nagyon ki akaros próbálni elmentek egy kevésbé forgalmas helyre. Más ötlet nincs.
2022. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!