Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Há rákötöm a tvt 380ra,...

Há rákötöm a tvt 380ra, szerintetek fizet a biztosító villámkárra?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, nem etikus meg minden, nincs szükség kioktatásra, páromtól hallgattam eleget. A helyzet az, hogy évek óta nem kellett semmit sem kifizetniük, mi meg már százezreket ott hagytunk, szóval úgy vagyok vele, hogy ha megoldható, akkor fizessenek.

Helyzet a következő: gyerkőc játszik a nappaliban, minden megy, ahogy kell, majd egyszer csak egy kisautót belecseszett a tvbe és azóta fekete vonalak vannak rajta, használhatatlan az egész. Külsőleg semmi nem látszik a képernyőn, nem is tapintható a kár. Szerintetek megoldható, hogy így fizessen villámkárra a biztosító? Nem szívesen dobok ki a kukába egy több mint 200ezres tvt.



2022. okt. 24. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Villamkar olyan napon amikor nincs is villamlas?
2022. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A biztosító ellenőrzi, hogy milyen volt az időjárás az állítólagos káresemény bekövetkezésekor. Ha nem esett, nem volt zivatar se villám a környéken akkor, valószínűleg nem fizetnek.
2022. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Természetesen vihar után jelenteném be, azért eddig én is eljutottam.
2022. okt. 24. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
nem is kell kidobni, lehet javíttatni is.
2022. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
* és akkor talán biztosítási csalásért se kell majd a bíróságra járnod.
2022. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És talán majdnem annyiba kerül a javítás, amennyiért veszek egy új tvt. Beszéltem már szerelővel és meg is nézte. Pont ezért írtam ide, mert nem éri meg nekem a javíttatása.
2022. okt. 24. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
A ket aram meg csak nem is hasonlit. Majd szépen megkotnek biztositasi csalasert
2022. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akarod, akkor ne fizesd a biztosítást. Ez nem egy befektetés.
2022. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Kössed csak nyugodtan :D

Hibás a gondolatmeneted,ha azt hiszed,hogy szemszín alapján választanak kárszakértőket a biztosítókhoz :),pillanatok alatt kiderül majd a turpisság,jól feljelentenek bizt. csalásért,és egy darab normális villanyszerelő ,aki szakértői véleményt is jogosult kiállítani,sem adja a nevét biztosítási csaláshoz.

2022. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Biztosítási csalásnak hívják, még talán le is csuknak miatta, bár ekkora értéknél lehet, hogy megúszod pénzbüntetéssel.


Nagyon egyszerű megoldás létezik: Köss olyan biztosítást, ami fizet a gyerek által okozott kárra is.

2022. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!