Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a hátránya, ha a legolcsóbb...

Mi a hátránya, ha a legolcsóbb kötelező gépjármű felelősségbiztosítást választom?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 05:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi... A te kötelező biztosításod annak fizetsz akinek te okozol kárt..
2022. nov. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem az a lényeg, hogy legolcsóbb, hanem, hogy melyik biztosító.

Nekem pl K&H a legolcsóbb, azt is kötöttem meg, szerintem ez NEM egy neve nincs biztosító, amikor okoztam balesetet, minden problémamentesen ment.

2022. nov. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2

Na mert neked milyen probléma lehet a nevenincs biztosító miatt? Semmilyen... Ha hibázol adsz egy betetlapot és annyi. Ba vétlen fél szív...

2022. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
De így legalább nem szívot. :)
2022. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Igazán aki vétlen a kárt elszenvedő szívja meg. Én anno nem adták az elsőbbséget és a károkozónak emlékeim szerint Máv biztosítása volt. Majdnem nem lett megcsinálva a kocsi. 1 hétig a papírokat se fogadta be mert állítólag hetente 1x 1 órára kapcsolták be a fax-ot. 8000km -es autóm mert még új volt 50%-ra avultatta a fitómüvét. A javítás kicsivel több mint 1 hónap lett.Ez 2006-ban volt

Azt mondtam anno, ha ilyen felelőtlen vétkessel ütközöm akinek gagyi a biztosítása összetöröm a csontjait

2022. nov. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Meton ***** válasza:
30%
Az előzőnek igaza van. Sok biztosító csak lenyúlja a pénzt, de nem fizet. Voltam biztosítós és tudom, ha egy káreset vitás lehet, akkor nagyon hamar nemet mondanak. Emögött az van, hogy a biztosítók vagyona is véges. Ha túl sok a kifizetés, akkor elkezdenek szelektálni, magyarul eldöntik, melyik kár jogos és melyik nem. Aztán persze lehet perelni, ha nem tetszik a döntése. Ezzel függ össze az is, hogy hol olcsóbb a biztosítás, mármint a biztosító cég vagyonával. Erre mondják, hogy olcsó húsnak híg a leve.
2022. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

6

A kötelező továbbra sem neked fizet..

2022. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha elő van írva, hogy kötnöd kell, mert nélküle még a kocsit sem vizsgáztatják le, vagy a rendőr megbüntethet, ha igazoltat és utána néz a biztosításodnak, akkor miért probléma, hogy mennyit fizetsz érte. Természetesen a lehető legkevesebbet. Ezért szoktam minden évben megcsináltatni valamelyik alkusz társasággal a kalkulációt és az éves fizetést választani. mert azért kérik a legkevesebbet, és a legkisebb az esélye, hogy kicsússz a fizetési időből, elvesztve a bónuszodat. Azért nem mindenki egy biztosítónál van mert mindenkinek más más kedvezmények alapján, más más biztosító lesz a legolcsóbb.
2022. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Meton ***** válasza:

7-es, abban igazad van, hogy nem neked fizet, hanem helyetted.

Azzal sincs gond, ha a legolcsóbbat választod, hiszen ha nem okozol kárt, akkor teljesen mindegy. Ha kárt okozol, akkor lehet különbség. Ezt nem tudhatod előre, mint ahogy a biztosító sem. A biztosítók is úgy gondolják, hogy nem okozol kárt, ezért kérnek kevesebbet. De abból a pénzből kell gazdálkodniuk, amit beszednek. Márpedig ha ez a pénz elfogy, akkor nem tudnak fizetni. Ez már lehet gond. Másrészt viszont a tulaj leadja a kocsit a szervizbe, ott megjavítják és a biztosítóval nem is kerül kapcsolatba. Mondjuk egy kárfelmérést kell csináltatnia, de ennyi.

Ami viszont még érdekes lehet, hogy a többi biztosítás árát is befolyásolhatja. Általában ahol a kötelező van, a többire is lehet kedvezményt kapni, sőt ez viszont is igaz. Én a magam részéről minden biztosítást egy helyen tartok, mert így max-olom ki a kedvezményeket, plusz kezelni is könnyebb.

2022. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9

Akkor megegyszer : nekem semmilyen hátrányom nem származik abból, ha a legolcsobb kötelezőt kötöm...

2022. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!