Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a hátránya, ha a legolcsóbb...

Mi a hátránya, ha a legolcsóbb kötelező gépjármű felelősségbiztosítást választom?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 05:16
1 2
 11/15 Meton ***** válasza:
37%
Már írtam, hogy kihathat a többi biztosításra, például lakásbiztosítás vagy casco. Egyéb kedvezmények is lehetnek, bár ezt én már nagyon nem tudom, mert soha nem váltottam még. Nincs értelme, legfeljebb havi 100 forintot spórolnék és biztosan a másik biztosításon elbuknám a nyereséget. Olyanoknak megéri, akik sokat fizetnek, de én havi 2000 forinttal nem játszok. Viszont azt érdemes megnézni, hogy miért olcsóbb. Hogy számolnak-e a kedvezményekkel, valóban azt fogod-e fizetni? Azt érdemes végig gondolni, hogy hosszú távon mindenkinek lecsökken a díja egy minimális összegre, tehát csak addig érdemes váltogatni. És még egyszer mondom, bár kicsi az esélye, de ha biztosító csődbe megy, akkor ne karambolozz senkivel. Mostanában ez nem jellemző, de volt már rá példa.
2022. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11

ne beszélj zöldségeket. A legolcsóbb azt jelenti, hogy neki az a legolcsóbb.

A biztosító meg ha csődbe megy az OBA fizet, ő meg köt újat, nem történet...

2022. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Meton ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, hogy a kalkulátor szerint az a legolcsóbb, ami persze nem biztos, hogy fedi a valóságot. Kíváncsiságból csináltam egy kalkulátor számítást. Kiderült, hogy lehetne olcsóbb a biztosításom a kiszámított díjak alapján. Csakhogy közel sem annyit fizetek, mint amit a kalkulátor kiszámolt. Durván 15%-kal számolt többet a valós értéknél. Tehát ha hiszel a kalkulátornak, ami hibásan számol, akkor nem biztos, hogy az lesz a legolcsóbb, amit kiszámol. A kalkulátor egyébként mindent figyelembe vesz, még azt is, hogy más biztosításom is van. Csak hibásan számol.
2022. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Meton ***** válasza:
Közben megjött a levél, hogy emelkednek a biztosítási díjak. Így már a kalkulátor hibátlanul számolt. Ettől függetlenül én nem fogok váltani, de aki olcsóbbat akar, szerintem is ugyanolyan jó.
2022. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki azt gondolja hogy vitás kérdésben vagy biztosító csődje miatt az oba fizet kicsit bem úgy értelmezi, hogy normál ügymenet. Vannak példáim. Keveset fizet szuper minimumot és akár 1 év vagy 1.5 év is lehet. Addig meg venni kell egy másik autót vagy megcsináltatni ha éppen nincs egy másik tartalékban :)
2022. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!