Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha ügyfélkapun keresztül...

Ha ügyfélkapun keresztül bejelentettem a TB egyéni befizetését, személyesen már nem kell semmit intéznem ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Bocsi ha evidens csak rettegek hogy valamit elfelejtek kitölteni és adósságot csinálok magamnak. Kaptam e-mailt hogy befogadták és elkezdik a feldolgozást szóval elvileg nem kell személyesen vagy postán bármi mást leadnom, ugye?
2022. nov. 14. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Küldeni fogják a csekkeket, akkor 100% lesz, hogy elfogadták.
2022. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit csinálni csak fizetni.

A legjobb ha itt ellenörzöd a befizetésed

[link]

Adószámla/408 adónem.

Egyébként bejelenteni sem kell már ,látják hogy kötelezettséged van és megy a felszólítás ha nem fizetsz.

2022. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. nov. 14. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:

2020. július 01-je óta nem kell bejelentkezni az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére a NAV-hoz.


A NEAK írja elő a kötelezettséget, és értesíti róla a NAV-ot, aki tovább értesíti róla az adózót. Tehát bejelentkezés nélkül is fog értesíteni a NAV akkor, ha lesz fizetési kötelezettséged.

2022. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából a dokinál már azt látta az aszisztens hogy nem vagyok jogosult, azért gondoltam hogy be kell jelentenem. Pedig a neak is azt írja hogy az előző jogviszony megszűnése után (ami nekem 31-e volt) még 45 napig jogosult vagyok ellátásra ha x ideig folyamatos volt a jogviszony ami nálam stimmel. A 8 nap is bőven letelt és nem kaptam semmit szóval végképp nem értem miért jelzett be nekik
2022. nov. 14. 23:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Akit nem értesít a nav pár hónapon belül, annak nem kell kifizetni visszamenőleg?
2022. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akit nem értesít a nav pár hónapon belül, annak nem kell kifizetni visszamenőleg?"


Minden bizonnyal kell, ha egyébként járulék fizetésére kötelezett.


A NEAK-hoz került át ennek a járuléknak az előírása, törlése 2020. július 01-jétől. Ma 2022. novembere van. Még mindig nem voltak képesek felülkerekedni a NAV-tól történő feladat átvételén és normálisan kezelni ezeket.

Feltételezhetően jó pár évig még kínlódni fognak vele mind ők, mind az állampolgárok.


Nem is értem, hogy miért kellett ezt az adóhivataltól áttenni.

2022. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!