Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan tudom elutalni a TB-t?

Hogyan tudom elutalni a TB-t?

Figyelt kérdés

Szeretném elektronikus formában befizetni a TB-m, de nem találom azt hogy ezt melyik számlaszámra kell. A hivatalos papírt amit küldtek postán se szerepel sajnos ilyen, csak a csekket részletezik.

Valamint bővebben meg tudnátok mondani hogy kell kitölteni az utalást? (szlsz, név, esetleg megjegyzés rovatba az adószámom, vagy más?)


2023. jan. 9. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem küldtek hivatalos papirt! A számlaszám:10032000-06055826

Ez a nav egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számlaszáma a csekken amit küldtek rajta kell lennie ennek a számlaszámnak! Eddig igy csináltam hogy beléptem a netbankba és erre a számlaszámra elutaltam ha tört hónap akkor ahány napod van mondjuk 15 nap akkor 15x280ft ha egész akkor 8400ft kell utalni. De 2023ban már havi 9600ft kell utalni ha egész hónapban nincs biztosításod! A közlemény rovatba mindenképp ird be az adószámodat! Irj privátot ha igy sem érted!

2023. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tényleg, sőt még a papíron is rajta van az szlsz, vak vagyok :D

Húú, nagyon köszi, hogy mondtad, eszembe se jutott, hogy mivel én diák voltam csak dec 16-től kell fizetni!

Akkor csak számlaszám és közlemény kell, semmi mást nem kell kitölteni?

2023. jan. 9. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:

A csekken minden szükséges információ rajta van!

Ami kell: befizető azonosító, név

Számlaszám, amire történik.

Régebben ha csekket küldtek, mindig onnan írtam ki, ami kell.

És akkor nálam: OTP utalás

2023. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz utalni, akkor még online, kártyás vásárlással is lehet rendezni. Természetesen sosem jut eszembe az oldal, ahol ezt meg tudod tenni ügyfélkapuval... De hátha valaki errejár és beugrik neki.
2023. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 1819-en munkaidőben megmondják. De lehet, hogy fel van véve ez automatára is, akkor meg 0-24 óráig meghallgatható.
2023. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!