Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van TB tartozásom (110.000...

Ha van TB tartozásom (110.000 Ft) azt automatikusan levonják az első havi fizetésemből, vagy nekem kell elutalni a NAV-nak? Ha ők vonják le, akkor egyben fogják, vagy részletben?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha végrehajtás folyik már ellened, akkor a béredre letiltást adhatnak ki.

A kötelező levonásokkal csökkentett béred 33 %-át vonhatják letiltásként.


"Egyben" a bankszámládról inkasszálhatják le. Még akkor is, ha csak a munkabéred megy rá, mivel onnantól kezdve, hogy a béred bankszámlára kerül, számlapénznek számít, nem pedig munkabérnek, és azok a végrehajtási szabályok vonatkoznak rá.


Nyilván ha befizeted, akkor nem vonják/nem tiltják, vagy ha már elindították az eljárást, akkor visszavonják azt.

2022. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs végrehajtás, csak felhalmozódott tartozás, de semmiféle levelet vagy jelzédt nem kaptam még miatta. Az ügyfélkapun keresztül kérdeztem le mennyi a tartozásom jelenleg. Még arról sem kaptam értesítést, hogy a taj kártyám barna státuszba került.
2022. jún. 7. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Akkor vagy egyenlítsd ki mihamarabb saját magad, vagy kérj rá részletfizetési kérelmet, így tuti nem blokkolódik a TAJ-számod se. 10 hónap alatt 11 ezer forintjával törlesztgetheted, ez ha már dolgozol és fizetésed van, azért nem horriblilis összeg mintha egyszerre kéne most kifizetned
2022. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kerhetsz reszletfizetest.
2022. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nincs végrehajtás, csak felhalmozódott tartozás, de semmiféle levelet vagy jelzédt nem kaptam még miatta."

Ez azért elég hihetetlen, már bocsi...


"Még arról sem kaptam értesítést, hogy a taj kártyám barna státuszba került."


Barna lámpásak azok voltak az orvosnál, akiknek külföldön állt fenn biztosításuk.

Jelenleg piros lámpásak azok, akiknek a 408. adónemen összegyűlik 6 havi járulékösszegnek megfelelő hátralék.


Ha van már 110 ezer forint hátralékod, akkor nagy valószínűséggel a 124. adónemen, nem pedig a 408. adónemen áll fenn.


Jól gondolom?

2022. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!